Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2014, 12:58

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Draugen – pierwszy zwiastun mrocznego survival horroru studia Red Thread Games

Studio Red Thread Games pokazało pierwszy zwiastun gry Draugen, czyli mrocznego survival horroru, który rozgrywać się będzie w Norwegii, w latach 20. XX wieku. Tytuł zostanie wydany w 2015 roku na komputery PC, Xboksa One i PlayStation 4.

Fabuła gry zapowiada się dosyć oryginalnie, ponieważ inspirowana jest skandynawską literaturą i nordycką mitologią. - Draugen – pierwszy zwiastun mrocznego survival horroru studia Red Thread Games - wiadomość - 2014-04-01
Fabuła gry zapowiada się dosyć oryginalnie, ponieważ inspirowana jest skandynawską literaturą i nordycką mitologią.
Draugen w skrócie:
  • grę tworzy studio Red Thread Games, które znane jest z kultowej serii The Longest Journey,
  • fabuła tytułu inspirowana jest norweską literaturą i mitologią. Zadaniem gracza będzie odkrycie prawdy stojącej za zniknięciem mieszkańców rybackiej wioski,
  • gra będzie survival horrorem w bardzo mrocznym klimacie. Draugen zostanie wydany na PC, XONE oraz PS4 w 2015 roku.

Studio Red Thread Games wypuściło pierwszy zwiastun do zapowiedzianej jesienią ubiegłego roku gry Draugen. Tytuł będzie survival horrorem, który zabierze nas do lat dwudziestych XX-wiecznej Norwegii. W grze wcielimy się w amerykańskiego fotografa-botanika, próbującego odkryć tajemnicę stojącą za zniknięciem mieszkanców rybackiego miasteczka. Fabuła inspirowana będzie skandynawską literaturą i nordycką mitologią. Nie da się również nie zauważyć dużego natchnienia deweloperów twórczością legendarnego pisarza H.P. Lovercrafta. Jeden z twórców gry, Ragnar Tornquist, stwierdził, że gra będzie przypominać połączenie Gone Home i Amnesia: Mroczny Obłęd. W zwiastunie charakteryzującym się mrocznym, przygnębiającym klimatem, narrator opowiada o przeszłości, która go ściga. I to właśnie przeszłość odegra kluczową rolę w fabule, ponieważ zadaniem gracza będzie odnajdywanie wskazówek, mających pomóc w rozwikłaniu zagadki rybackiej społeczności. Głównym przeciwnikiem w grze będzie pochodzące z mitologii norweskiej stworzenie Draug, czyli duch, który może przybrać formę cielesną.

Na filmie dominuje ciemność, a więc można się domyślić, że jak w każdym dobrym horrorze, tytułowy Draug będzie atakować po zmroku. Pod koniec zwiastuna widać datę premiery, którą ustalono na 2015 rok. Draugen zostanie wydany na komputery osobiste, Xboksa One i PlayStation 4. Poniżej prezentujemy wam pierwszy oficjalny zwiastun gry.

Trzeba wspomnieć, że studio Red Thread Games pracuje jeszcze nad inną grą przygodową - Dreamfall: Chapters, która będzie trzecią częścią kultowej serii rozpoczętej wydanym w 2000 roku tytułem The Longest Journey.