Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2017, 09:26

autor: Góral

Dragon Quest XI ogromnym hitem w Japonii

29 lipca na konsolach PlayStation 4 i 3DS w Japonii ukazała się gra Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age. Produkcja w ciągu pierwszych dwóch dni sprzedaży rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy.

Dragon Quest XI ogromnym hitem w Japonii - ilustracja #1

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, kolejna odsłona popularnej serii gier RPG, zadebiutowała 29 lipca na terenie Japonii, w wersji na konsole PlayStation 4 i 3DS. Produkcja wzbudziła ogromne zainteresowanie tamtejszych graczy, sprzedając się (dzięki, Gematsu) w ciągu pierwszych dwóch dni w liczbie 2 080 806 egzemplarzy. 1 130 468 kopii rozeszło się na handheldzie, a 950 338 na sprzęcie Sony. Co ważne, dane te uwzględniają także pakiety z konsolami, ale nie sprzedaż w cyfrowej dystrybucji, więc rzeczywisty wynik jest z pewnością jeszcze lepszy.

Dragon Quest XI w skrócie:
  • jRPG od firmy Square-Enix;
  • ukazało się 29 lipca w Japonii na PS4 i 3DS;
  • w dwa dni sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy;
  • dzięki grze wzrosła sprzedaż konsol.

Krótko pisząc, w Japonii zapanowało istne szaleństwo na nowego Dragon Questa, które pozytywnie odbiło się też na popularności urządzeń, na których gra jest dostępna. 3DS sprzedał się bowiem w ostatnim tygodniu w nakładzie 126 790 egzemplarzy – tydzień wcześniej rozeszło się zaledwie 28 831 egzemplarzy. Natomiast PlayStation 4 znalazło 93 954 nowych nabywców (27 530 we wcześniejszym notowaniu).

W 2018 roku tytuł zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany. Ponadto powstaje wersja na Switcha, przy czym również nie wiemy, kiedy się ukaże.