Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2011, 11:00

autor: DogGhost

Dragon Commander - zapowiedziano nową grę z uniwersum Divinity

Studio Larian poinformowało, że ich najnowszą produkcją będzie osadzona w uniwersum Divinity gra pod tytułem Dragon Commander. Połączy ona elementy turowej strategii oraz gry fabularnej. Kluczową rolę mają w niej odegrać pojedynki smoków.

Belgijskie studio Larian, znane między innymi z Divinity II: Dragon Knight Saga, ogłosiło, że ich kolejnym tytułem będzie gra Dragon Commander, w której ponownie zostaniemy przeniesieni do krainy Rivellion. Najnowsza produkcja ma połączyć w sobie starcia smoków, elementy epickiej turowej strategii oraz wciągającej gry fabularnej.

Dragon Commander - zapowiedziano nową grę z uniwersum Divinity - ilustracja #1

Gracze wcielą się w role legendarnych pierwszych smoczych rycerzy dowodzących ogromnymi armiami, których celem jest podbicie imperium. W osiągnięciu zwycięstwa pomogą im inżynierowie oraz czarodzieje, zapewniający technologiczną oraz magiczną przewagę nad przeciwnikiem. Największe wrażenie mają wywoływać pojedynki smoków, które zadecydują o wyniku kampanii.

„Marzyliśmy o realizacji takiego projektu od wielu lat”, stwierdza Swen Vincke, dyrektor odpowiedzialny za prace nad Dragon Commanderem. „Po sukcesie naszej ostatniej produkcji doszliśmy do wniosku, że już nic nie stoi nam na przeszkodzie. Zamierzamy zaskoczyć graczy tym co zaoferuje nasz nowy tytuł.”

Dragon Commander - zapowiedziano nową grę z uniwersum Divinity - ilustracja #2

Dragon Commander ukaże się prawdopodobnie w 2012 roku na komputery PC oraz konsole. Więcej szczegółów na jego temat poznamy podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu niemieckich targów gamescom. Najnowsze doniesienia możecie również śledzić na profilach gry w serwisach Facebook oraz Twitter. Odnośniki do nich znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Poniżej prezentujemy pierwszy krótki materiał filmowy z gry.