Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2015, 20:07

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Dragon Age: Inkwizycja – Szczęki Hakkona zadebiutuje na pozostałych platformach w maju

Dodatek DLC do gry Dragon Age: Inkwizycja, Szczęki Hakkona, dostępny jest od niemal tygodnia na pecetach i konsolach Xbox One. Okazuje się, że osoby wyposażone w pozostałe duże platformy będą musiały jeszcze sporo na niego poczekać, ponieważ pierwsze rozszerzenie do wspomnianej produkcji zadebiutuje na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xbox 360 dopiero w maju.

Szczęki Hakkona zadebiutują na PS3, PS4 oraz X360 w maju tego roku. - Dragon Age: Inkwizycja – Szczęki Hakkona zadebiutuje na pozostałych platformach w maju - wiadomość - 2015-03-30
Szczęki Hakkona zadebiutują na PS3, PS4 oraz X360 w maju tego roku.

Szczęki Hakkona to pierwszy fabularny dodatek do gry Dragon Age: Inkwizycja, który zapowiedziany został przez BioWare praktycznie z dnia na dzień, wywołując tym samym niemałą sensację. DLC jak na razie udostępnione zostało wyłącznie posiadaczom pecetów i konsol Xbox One, kosztując odpowiednio prawie 45 złotych na platformie Origin bądź 60 złotych w sklepie Microsoftu. Powstało jednak pytanie, co z graczami wyposażonymi w pozostałe duże konsole? W końcu otrzymaliśmy odpowiedź. Na oficjalnym Twitterze gry pojawiła się informacja mówiąca o tym, że dodatek Szczęki Hakkona w wersji na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i Xbox 360 zadebiutuje dopiero w maju tego roku.

Zarówno deweloper jak i wydawca nie pokusili się o ujawnienie bardziej pikantnych szczegółów związanych z powyższą informacją. Dokładna data premiery wspomnianych edycji gry oraz ich cena pozostają zatem w tym momencie zagadką, na którą mamy nadzieję znaleźć odpowiedź już wkrótce. Zachęcamy zatem do regularnych odwiedzin naszego Serwisu Informacyjnego, gdzie natychmiast umieszczona zostanie stosowna aktualizacja.

Na koniec warto jeszcze przybliżyć nieco charakterystykę omawianego DLC, umożliwiającego odkrycie zapomnianego rozdziału w historii tytułowej inkwizycji. Szczęki Hakkona pozwalają bowiem poznać losy ostatniego Inkwizytora i potężnego smoka, na którego polował. Gracze mają okazję odwiedzić tu nieznaną dotąd krainę zamieszkałą przez dumny lud Awarów, zdobyć nowy ekwipunek, a także stawić czoła członkom tajemniczego kultu, broniąc tym samym niziny przed mocą okrutnego awarajskiego boga.