Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2014, 18:45

Dragon Age: Inkwizycja na PC – porównanie ustawień graficznych

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze filmy, które porównują rożne ustawienia grafiki w pecetowej edycji gry Dragon Age: Inkwizycja. Dzięki nim możemy przekonać się jak bardzo oprawa tytułu będzie różniła się na najsłabszych i najmocniejszych konfiguracjach sprzętowych.

Niemiecki kanał Candyland w serwisie YouTube opublikował porównanie ustawień graficznych gry Dragon Age: Inkwizycja. Gracze mogą przekonać się jak wygląda ona w akcji przy najniższym oraz najwyższym poziomie detali. Na pierwszy rzut oka różnice nie są aż tak drastyczne, jak można byłoby się spodziewać, ale dodatkowe efekty graficzne z pewnością zwiększają imersję grających. Nie zabrakło jednak pewnych widocznych mankamentów. Jeżeli uruchomimy tytuł korzystając z minimalnych ustawień, modele postaci wydają się zrobione z plastiku, co zauważamy szczególnie jeżeli przyjrzymy się ich włosom. Widać również, że niektóre elementy otoczenia potrafią pojawiać się znikąd, tuż przed naszym nosem. Produkcja wygląda jednak wówczas i tak znacznie lepiej od swojego poprzednika z 2011 roku.

Przypomnijmy, że dzieło studia BioWare powstało w oparciu o silnik Frostbite 3 i jeżeli wierzyć oficjalnym wymaganiom sprzętowym, obsługuje ono szeroką gamę konfiguracji. Gra powinna więc bez problemu współpracować nawet z kilkuletnimi kartami graficznymi oraz komputerami. Polska premiera Dragon Age: Inkwizycja zaplanowana została na 20 listopada. Przed debiutem możecie zapoznać się z recenzją przygotowaną przez nasz serwis.

Dragon Age: Inkwizycja jest trzecią częścią cyklu cRPG, który narodził się w 2009 roku. Dewelopingu tytułu kolejny raz podjęło się studio BioWare we współpracy z koncernem Electronic Arts. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Thedas, a głównym motywem fabuły jest inwazja demonów. Gracz staje na czele Inkwizycji z zadaniem powstrzymania bestii z Pustki oraz odkrycia, kto stoi za ich sprowadzeniem do świata śmiertelników. Dragon Age: Inkwizycja pojawi się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

  1. Recenzja Dragon Age: Inkwizycja – najlepsze RPG od czasu Skyrima
  2. Kompendium wierdzy Dragon Age: Inkwizycja
  3. Oficjalna strona internetowa gry Dragon Age: Inkwizycja