Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2015, 19:30

autor: Góral

Dota 2 Reborn - zakończono beta testy

Oryginalna wersja gry Dota 2 przeszła do historii i została zastąpiona przez Dota 2 Reborn, czyli nową wersję produkcji, która działa na silniku Source 2. Firma Valve zatroszczyła się nie tylko o lepszą grafikę, ale także szereg rozmaitych zmian.

Mniej więcej w połowie czerwca bieżącego roku wystartowały otwarte beta testy nowej wersji popularnej gry MOBA Dota 2. Firma Valve uznała, że produkcja sprawuje się jak należy, w związku z czym od wczoraj bawić można się już tylko w ramach wersji Rebornpoinformowano na Twitterze. Co oznacza to w praktyce? O większości najważniejszych zmian pisaliśmy w poprzednich informacjach na ten temat (news #1 i news #2), ale warto przypomnieć sobie to i owo. Przede wszystkim usprawnieniu uległa oprawa graficzna produkcji, która działa w oparciu o silnik Source 2. Zmieniono również interfejs na bardziej przyjazny i intuicyjny. Ponadto pojawiły się gry niestandardowe (przykład tego typu spotkania znajdziecie w tym miejscu), udoskonalony samouczek, czy też większe możliwości śledzenia rozgrywek wraz z wglądem do statystyk. Oczywiście to nie wszystkie zmiany, najlepiej więc samemu włączyć produkcję i przetestować jej nową wersję.

Dota 2 Reborn w skrócie:
  • Silnik Source 2
  • Gry niestandardowe
  • Zmieniony interfejs
  • Lepszy samouczek
  • Nowe opcje dla osób oglądających transmisje

Dota 2 zadebiutowała na komputerach PC w lipcu 2013 roku, chociaż wcześniej wiele osób mogło się nią bawić w ramach zamkniętych, a niedługo przed oficjalną premierą także otwartych testów. Produkcja należy do popularnego gatunku MOBA, w którym dwie drużyny graczy starają się zniszczyć bazę przeciwnika.

Tytuł jest obecnie jedną z najważniejszych pozycji e-sportowych. Odbywający się co roku turniej The International może się pochwalić kosmicznymi pulami nagród. W tym roku, dzięki sprzedaży wirtualnego kompendium, walka toczyła się o ponad 18 milionów dolarów, z czego zwycięzcy z Evil Geniuses otrzymali do podziału ponad 6,6 milionów dolarów.

Dota 2 Reborn - zakończono beta testy - ilustracja #2