Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2012, 12:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dorota Gardias i Jarosław Boberek w polskiej wersji gry Uncharted: Złota Otchłań

W polskiej wersji językowej gry Uncharted: Złota Otchłań w jedną z głównych postaci wcieli się Dorota Gardias, znana prezenterka i dziennikarka stacji TVN. Potwierdzono także, że głos pod Nathana Drake'a po raz kolejny podłoży Jarosław Boberek.

Firma Sony Computer Entertainment Polska ogłosiła, że w nadchodzącej grze Uncharted: Złota Otchłań na PlayStation Vita swojego głosu użyczy m.in. Dorota Gardias. Jest to znana prezenterka i dziennikarka stacji TVN.

Dorota Gardias wcieli się w Marisę Chase – jedną z głównych postaci występujących w nadchodzącej odsłonie popularnej serii studia Naughty Dog. Marisa będzie towarzyszyć Nathanowi Drake’owi w nowej przygodzie, a oglądając powyższy film możecie przekonać się, jak dziennikarka TVN odnalazła się w swojej roli.

Dla popularnej prezenterki jest to pierwsza rola dubbingowa: „Zawsze marzyłam, żeby podkładać głos postaci z bajek, nigdy jednak nie było takiej propozycji, ta jest pierwsza. Cieszę się, że podjęłam to wyzwanie, było to dla mnie wielką przygodą i jednocześnie świetną zabawą”.

Dorota Gardias i Jarosław Boberek w polskiej wersji gry Uncharted: Złota Otchłań - ilustracja #1

W ramach trwającego niemal pięć minut materiału zawarto nie tylko wypowiedzi Gardias na temat swojej pracy, ale też fragmenty rozgrywki z nagraniami polskich aktorów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w Nathana Drake’a po raz kolejny wcieli się Jarosław Boberek. Wprawdzie spodziewaliśmy się tego już wcześniej, ale dopiero teraz uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie.

Uncharted: Złota Otchłań ukaże się u nas w pełnej polskiej wersji językowej w dniu premiery przenośnej konsoli PlayStation Vita, czyli 22 lutego. Będzie to jednocześnie pierwsza platforma sprzętowa firmy Sony, która zaoferuje rodzimym graczom spolszczony tytuł startowy.

Dorota Gardias i Jarosław Boberek w polskiej wersji gry Uncharted: Złota Otchłań - ilustracja #2
Dorota Gardias i Jarosław Boberek w polskiej wersji gry Uncharted: Złota Otchłań - ilustracja #3