Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2017, 08:10

Divinity: Original Sin II z pełnym anglojęzycznym dubbingiem

Zespół Larian Studios poinformował, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, gra Divinity: Original Sin II otrzyma pełen anglojęzyczny dubbing. W nagraniach wzięło udział ponad osiemdziesięciu aktorów.

Gra trafi do sprzedaży 14 września. - Divinity: Original Sin II z pełnym anglojęzycznym dubbingiem - wiadomość - 2017-08-26
Gra trafi do sprzedaży 14 września.

Studio Larian pochwaliło się, że Divinity: Original Sin II otrzyma pełen anglojęzyczny dubbing, obejmujący wszystkie kwestie dialogowe w grze. Jest to o tyle ważna informacja, że elementu tego brakowało w wersji sprzedawanej we wczesnym dostępie. Wielu graczy narzekało na to i jak widać, autorzy nie pozostali głusi na te głosy.

Dokonanie tego nie było prostym zadaniem. W grze znalazło się około 1200 postaci, które łącznie wypowiadają 74 tysiące kwestii, w sumie zawierających ponad jeden milion słów. Ogrom kampanii sprawił, że wcześniej Larian chciało odpuścić sobie dubbing, ale ostatecznie deweloper zmienił zdanie.

DIVINITY: ORIGINAL SIN II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Larian Studios
  2. Wydawca: Larian Studios
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 14 września 2017 r.

Podczas prac wykorzystano głosy ponad osiemdziesięciu aktorów, wśród których znalazło się sporo weteranów, takich jak Harry Hadden-Paton (Dragon Age: Inquisition), Alec Newman (Battlefield 1), Tamaryn Payne (Game of Thrones: A Telltale Game Series), Alix Wilton Regan (Dragon Age: Inquisition) czy Chris Finney (Mass Effect: Andromeda).

Autorzy podkreślili, że Divinity: Original Sin II będzie na tyle nieliniowe, że usłyszenie wszystkich historii postaci niezależnych wymagać będzie wielokrotnego przejścia kampanii fabularnej.

Przypomnijmy, że gra powstaje dzięki hojności fanów, którzy w 2015 roku, podczas zbiórki na Kickstarterze, wsparli studio Larian kwotą ponad 2 milionów dolarów. Wczesna wersja produkcji trafiła do sprzedaży w Steam Early Access we wrześniu 2016 r. Pełne wydanie zadebiutuje 14 września tego roku, wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Gramy w Divinity: Original Sin II – dojrzewanie wielkiego RPG-a
  3. Divinity: Original Sin II – kompendium wiedzy