Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2018, 13:59

Divinity Original Sin 2 otrzymało oficjalną polonizację

Studio Larian udostępniło polską wersję językową Divinity: Original Sin II, czyli przebojowego RPG-a z zeszłego roku. Lokalizacja ma charakter kinowy (przetłumaczono same napisy).

Jedna z najlepszych gier 2017 roku wreszcie otrzymała polską wersję językową. - Divinity Original Sin 2 otrzymało oficjalną polonizację - wiadomość - 2018-04-20
Jedna z najlepszych gier 2017 roku wreszcie otrzymała polską wersję językową.
DIVINITY: ORIGINAL SIN II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Larian
  2. Wydawca: Larian
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC, w przyszłości także PS4 i XONE
  5. Data premiery na PC: 14 września 2017 r.
  6. Data premiery na konsolach: sierpień 2018 r.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że wyśmienite RPG Divinity: Original Sin II doczeka się oficjalnej polskiej wersji językowej. Wtedy nie wiedzieliśmy jednak, kiedy to nastąpi. Okazuje się, że nie musieliśmy długo czekać, gdyż studio Larian właśnie udostępniło lokalizację.

Rodzima wersja językowa ma formę kinową, czyli z polskimi napisami. Przypomnijmy, że wcześniej nad własnym tłumaczeniem pracował fanowski zespół, ale w świetle nadchodzącej oficjalnej lokalizacji nie było sensu kontynuować tego projektu i został on porzucony.

Divinity: Original Sin II ukazało się we wrześniu zeszłego roku. Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na pecety, ale dwa tygodnie temu autorzy poinformowali, że trwają prace nad wersjami konsolowymi. Produkcja ma trafić na Xboksa One i PlayStation 4 w sierpniu tego roku. Mamy nadzieję, że polską lokalizację znajdziemy również w tych wydaniach.

Pojawienie się rodzimej wersji językowej cieszy, gdyż Divinity: Original Sin II to gra z bogatą fabułą i ogromem tekstu, co dla osób słabo znających angielski było barierą nie do przeskoczenia. Do tego jest to tytuł, w który powinien zagrać każdy fan RPG-ów. Produkcja okazała się prawdziwym majstersztykiem. Średnia ocen wg serwisu Metacritic wynosi obecnie 93%. Zachwycony był również nasz redaktor, który wystawił grze notę 9.5/10.

Divinity: Original Sin II stało się również przebojem kasowym i w listopadzie zeszłego roku autorzy pochwalili się, że sprzedali już ponad milion egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Divinity: Original Sin II – RPG roku
  3. Divinity: Original Sin II – kompendium wiedzy