Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2018, 13:52

autor: Entelarmer

Agony – polski survival horror zadebiutuje pod koniec maja. Zobacz nowy zwiastun

Firma PlayWay ujawniła najpewniej ostateczną datę premiery Agony. Polski survival horror od debiutującego zespołu Madmind Studio ukaże się 29 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Ponadto podzielono się nowym zwiastunem oraz screenami.

Agony ukaże się równo dwa lata po zapowiedzi produkcji - Agony – polski survival horror zadebiutuje pod koniec maja. Zobacz nowy zwiastun - wiadomość - 2018-04-20
Agony ukaże się równo dwa lata po zapowiedzi produkcji

Prawie dwuletnie oczekiwanie na Agony dobiega końca. Po trzykrotnym przesuwaniu premiery bydgoskie studio Madmind ujawniło – miejmy nadzieję – ostateczną datę wydania tego intrygującego survival horroru. Produkcja ukaże się 29 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Z tej okazji twórcy udostępnili nowy zwiastun, jak również garść screenów z gry (te ostatnie znajdziecie na końcu tego tekstu)

O Agony usłyszeliśmy po raz pierwszy na początku 2015 roku, a rok później pełnoprawna zapowiedź debiutanckiego projektu polskiego zespołu z miejsca przyciągnęła zainteresowanie. Osadzenie akcji survival horroru nie w przenośnym, a w dosłownym piekle to sam w sobie interesujący koncept, a dotychczasowe materiały pokazały, że twórcy mają pomysł na nietuzinkową i bardzo niepokojącą wizję. Świadczy o tym niedawna informacja o… autocenzurze gry. Okazało się, że dotychczasowa wersja Agony była na tyle drastyczna, że amerykańskie ESRB z miejsca przyznałoby grze kategorię „Tylko dla dorosłych”, co uniemożliwiłoby jej wydanie na konsolach Sony i Microsoftu. Na szczęście Madmind obiecało, że dalekie będzie od ugrzeczniania gry i ograniczy zmiany do niezbędnego minimum. W każdym razie udało im się zakończyć certyfikację wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, o czym poinformował wydawca, firma PlayWay (podajemy za serwisem Money.pl). Tak więc premiera na wszystkich platformach jest niezagrożona.

Oczywiście wciąż jest za wcześnie, by przesądzać o sukcesie produkcji. Kilkukrotne przesuwanie daty premiery raczej nie stanowi powodu do obaw, zwłaszcza że w pierwszym przypadku była mowa o wstępnym terminie. Więcej niepokoju budzi fakt, że jest to pierwsza produkcja studia, aczkolwiek złożonego z weteranów branży (członkowie zespołu brali udział w pracach nad m.in. Wiedźminem 3: Dzikim GonemTom Clancy’s The Division). Jeśli macie jakieś wątpliwości dotyczące Agony, polecamy zajrzeć na Kickstartera gry, gdzie twórcy niedawno odpowiedzieli na najczęściej zadawane pytania (oczywiście po angielsku).