Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2015, 09:15

autor: Góral

Dishonored: Definitive Edition - zobacz porównanie graficzne starej i nowej wersji

W serwisie Polygon dokonano porównania graficznego gry Dishonored: Definitive Edition z konsoli PlayStation 4 z oryginalną wersją z Xboksa 360. Produkcja zadebiutuje w Polsce 28 sierpnia.

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych (do Polski projekt trafi 28 sierpnia) na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutowała gra Dishonored: Definitive Edition, czyli ulepszona wersja słynnej produkcji znanej z komputerów PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Tytuł został wyposażony we wszystkie wydane wcześniej dodatki oraz doczekał się poprawionej oprawy graficznej. W serwisie Polygon pojawił się poniższy materiał wideo, na którym porównano stare (Xbox 360) i nowe (PlayStation 4) wydanie. Wnioski nasuwają się same – gra faktycznie wygląda nieco lepiej, a obraz jest ostrzejszy, jednak w gruncie rzeczy zmiany nie są strasznie wielkie, zwłaszcza że tytuł w dalszym ciągu działa w 30 klatkach na sekundę.

Tak czy siak, dla osób, które nie miały do czynienia z Dishonored jest to ciekawa propozycja. Niewykluczone, że na zakup skuszą się także posiadacze pierwotnej wersji, którzy mogą nabyć Definitive Edition z 50% zniżką.

Dishonored: Definitive Edition w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji / skradanka
  • Deweloper: Arkane Studios
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne
  • Data premier: 25 sierpnia (świat), 28 sierpnia 2015 roku (Polska)
  • Inne: ulepszona wersja Dishonored z 2012 roku, wyposażona we wszystkie dodatki i ładniejszą oprawę graficzną

Dishonored ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach osobistych w październiku 2012 roku. W grze wcielamy się w Corvo – strażnika cesarzowej, który został wrobiony w jej morderstwo. Pojmany bohater ucieka z więzienia i postanawia się zemścić na prawdziwych oprawcach.

Produkcja łączy w sobie kilka gatunków. Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby, a podczas zabawy możemy wykorzystywać różne moce, gadżety i umiejętności. Corvo świetnie się skrada, dobrze włada bronią, a dodatkowo dysponuje unikalnymi zdolnościami, w tym możliwością teleportacji na niewielkie odległości.

Gra została ciepło przyjęta, w związku z czym wiosną 2016 roku doczeka się kontynuacji. Dishonored 2 ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach. Tym razem pokierujemy nie jedną, a dwiema postaciami – znanym już Corvo i córką zamordowanej w „jedynce” cesarzowej, Emily Kaldwin.

Dishonored: Definitive Edition - zobacz porównanie graficzne starej i nowej wersji - ilustracja #1