Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 05:30

autor: luckie

Dishonored 2 i Dishonored: Definitive Edition zapowiedziane na E3 2015

Podczas E3 2015 zapowiedziano grę Dishonored 2 na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Prócz kontynuacji „jedynki”, możemy spodziewać się również Dishonored: Definitive Edition - kompletnego wydania pierwszej odsłony cyklu.

Dishonored 2 z nowym logotypem - Dishonored 2 i Dishonored: Definitive Edition zapowiedziane na E3 2015 - wiadomość - 2015-06-15
Dishonored 2 z nowym logotypem

Zgodnie z przypuszczeniami, Dishonored 2 – kontynuacja udanej skradanki z 2012 roku – rzeczywiście została zapowiedziana na konferencji Bethesdy podczas rozpoczynających się dziś targów E3. Przedstawiciele francuskiego studia Arkane zaprezentowali zwiastun łączący elementy gameplaya i zdradzający co nieco na temat fabuły gry. Wiadomo już na pewno, że nową bohaterką gry będzie Emily Kaldwin, córka cesarzowej z pierwszego Dishonored. Oprócz niej wcielimy się ponownie w zabójcę Corvo Attano, protagonistę „jedynki”. Oboje mają być wyposażeni w nadnaturalne zdolności, ale każde będzie się posługiwało odmiennym stylem walki, bronią i umiejętnościami. Na tych wczesnych materiałach, rozgrywka wygląda podobnie jak poprzednio, z tym że technologia w steampunkowym świecie gry zdaje się mieć jeszcze większe znaczenie niż dotychczas. Dishonored 2 ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One wiosną 2016 roku.

Twórcy zdradzili, że Dishonored 2 skupi się wyłącznie na rozgrywce solowej, tak więc próżno liczyć na jakąkolwiek formę kooperacji. Ponadto z wybranym bohaterem (Corvo lub Emily) pozostaniemy przez całą grę, a dopiero przy ponownym podejściu będziemy mogli spojrzeć na historię z innej perspektywy.

Ponadto Arkane Studios zapowiedziało Dishonored: Definitive Edition na PS4 i XONE. Oprócz wszystkich dotychczasowych DLC do Dishonored, wydanie na konsole obecnej generacji będzie mogło się pochwalić ulepszoną grafiką. Dishonored: Definitive Edition ma się pojawić w sierpniu 2015 roku.

  1. Oficjalna strona serii Dishonored