Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2015, 10:19

autor: Adrian Werner

Dishonored 2 zostanie ujawnione podczas E3?

Dzięki pomyłce pracowników firmy Bethesda dowiedzieliśmy się, że na swojej konferencji podczas targów E3 wydawca może ujawnić Dishonored 2.

Dishonored 2 zostanie ujawnione podczas E3? - ilustracja #1

Plotki o Dishonored 2 krążą już od dłuższego czasu. Teraz wiele wskazuje na to, że gra zostanie wreszcie oficjalnie ujawniona za kilka godzin. Źródłem tych informacji jest błąd pracowników firmy Bethesda. Wczoraj testowali oni własnego streama w serwisie Twitch, po to aby mieć pewność, że wszystko zadziała prawidłowo podczas targów E3. Ktoś nie dopilnował jednak wyłączenia mikrofonów i śledzący to wszystko użytkownicy mogli usłyszeć fragment dyskusji, której uczestnikami byli Relph Colantonio i Harvey Smith. Obaj odgrywają czołowe role w studiu Arkane, które opracowało pierwszą część serii i treść konwersacji sugeruje, że trenowali przed oficjalną zapowiedzią kontynuacji.

Bethesda robi teraz co może, aby usunąć wszystkie zapisy tego streama, a kopie na Youtube zdejmowane są bardzo szybko. Mleko już się jednak rozlało i nadzieje wszystkich fanów Dishonored zostały rozbudzone.

Przypomnijmy, że Dishonored to przygodowa gra akcji z rozbudowanymi elementami skradankowymi, która trafiła na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 w 2012 roku. Produkcja przenosiła graczy do steampunkowego uniwersum, pozwalając na wcielenie się wojownika imieniem Corvo, wrobionego w zabójstwo cesarzowej.

Gra okazała się sporym sukcesem. Recenzje były bardzo pozytywne i chwalono w nich zwłaszcza dużą swobodę wyboru metod realizacji każdego zadania. Nie znamy aktualnych wyników sprzedaży, ale wiemy, że w kilka pierwszych miesięcy Dishonored rozeszło się w prawie 3 mln egzemplarzy. Budżet produkcji był dosyć skromny i według doniesień sprzedaż na poziomie 800 tysięcy sztuk wystarczyła, aby projekt wyszedł na zero.

Warto na koniec wspomnieć, że Dishonored otrzymało trzy dobre dodatki DLC. Wpierw na rynek trafiło Dunwall City Trials, zwierające dziesięć map z wyzwaniami testującymi umiejętności gracza. Potem ukazały się dwa dodatki fabularne zatytułowane The Knife of Dunwall i The Brightmore Witches, wspólnie opowiadające historię zabójcy imieniem Daud, czyli jednego z czarnych charakterów z kampanii.

  1. Dishonored – oficjalna strona gry