Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 czerwca 2015, 09:52

autor: Góral

Epic Games udostępniło demo A Boy and His Kite

Firma Epic Games postanowiła oddać do dyspozycji zainteresowanych osób słynne demo technologiczne A Boy and His Kite, promujące technologię Unreal Engine 4.

Pamiętacie prezentację możliwości silnika Unreal Engine 4 A Boy and His Kite (do obejrzenia powyżej)? Firma Epic Games postanowiła oddać rzeczone demo w ręce użytkowników swojej technologii. Jeżeli należycie do grona osób korzystających z Unreal Engine 4.8, to wystarczy, że klikniecie na zakładkę „Learn”. Samodzielna wersja dema nie jest oficjalnie dostępna, ale i tak możecie ją pobrać chociażby z tego miejsca (plik waży około 6 GB). Do uruchomienia pokazówki potrzebny jest jednak odpowiednio mocny komputer, który musi posiadać następujące podzespoły:

Minimalne wymagania:

  • Procesor: czterordzeniowy 2.8 GHZ,
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 680,
  • Pamięć: 8 GB RAM (edytor).

Zalecane wymagania:

  • Procesor: sześciordzeniowy 3.3 GHz,
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 980,
  • Pamięć: 24 GB RAM (edytor).
Epic Games udostępniło demo A Boy and His Kite - ilustracja #1
Epic Games udostępniło demo A Boy and His Kite - ilustracja #2

Unreal Engine 4.8 to najnowsza wersja technologii stworzonej przez firmę Epic Games. Silnik dedykowany jest komputerom, konsolom, urządzeniom mobilnym i nie tylko. W odróżnieniu od wcześniejszych edycji, Unreal Engine 4 udostępniany jest wszystkim zainteresowanym za darmo, a twórcy narzędzi pobierają 5% prowizję od sprzedaży gotowego produktu (o ile przychody dobiją przynajmniej do 3 tys. dolarów)

Epic Games udostępniło demo A Boy and His Kite - ilustracja #3

Epic Games to jedna z najsłynniejszych firm działających w branży gier wideo. Deweloper wyprodukował m.in. takie serie jak Unreal, Gears of War czy też Jazz Jackrabbit, a dodatkowo od lat należy do czołówki producentów tworzących technologie napędzające rozmaite produkcje innych studiów. Jedną z filii amerykańskiej firmy jest Epic Games Poland, dawniej znane jako People Can Fly (autorzy Painkiller i Bulletstorm).