Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 05:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Fallout Shelter zapowiedziany. Gra zadebiutuje dziś w App Store [news zaktualizowany - gra już dostępna]

Firma Bethesda sprawiła miłą niespodziankę miłośnikom urządzeń mobilnych. Dziś w App Store zadebiutuje bowiem darmowa gra strategiczno-ekonomiczna Fallout Shelter.

AKTUALIZACJA:

Produkcja zadebiutowała w App Store. Pobierzecie ją z tego miejsca.

Pete Hines, odpowiedzialny w Bethesda Softworks za komunikację ze społecznością, wyjawił na Twitterze, że w późniejszym czasie poznamy informacje dotyczące Fallout Shelter w wersji na Androida. Krótko pisząc, fani systemu operacyjnego firmy Google najpewniej również otrzymają ten projekt.

Oprócz kilku dużych produkcji (Doom, Dishonored 2, Fallout 4) firma Bethesda Softworks zaprezentowała na swojej konferencji Fallout Shelter – ciekawą grę mobilną, przeznaczoną na urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Projekt został zainspirowany tytułami pokroju XCOM, SimCity oraz FTL. Będzie on darmowy, ma nie wymagać stałego połączenia z Internetem, twórcy nie zamierzają wymuszać płatności do skracania procesów zachodzących w grze, a dodatkowo gra dostępna będzie w App Store już dziś.

Dobra, ale czym w ogóle jest Fallout Shelter? Najprościej rzecz ujmując, jest to gra strategiczno-ekonomiczna, w której wcielamy się w nadzorcę schronu, zamieszkiwanego przez rozmaite osoby. Do naszych zadań należy przede wszystkim rozbudowywanie lokacji oraz dbanie o jej mieszkańców, którzy z biegiem czasu wchodzić mają na wyższe poziomy doświadczenia, zdobywać lepsze wyposażenie, które przyda się podczas podróży na zewnątrz.

Fallout Shelter zapowiedziany. Gra zadebiutuje dziś w App Store [news zaktualizowany - gra już dostępna] - ilustracja #2
Fallout Shelter w skrócie:
  • Gatunek: strategia ekonomiczna
  • Deweloper: Bethesda
  • Platformy sprzętowe: iOS
  • Premiera 15 czerwca 2015 roku

Pomieszczenia tworzone w schronie mają mieć różne właściwości, np. wybudowanie baru sprawi, że mieszkańcy zyskają na charyzmie. Z kolei stworzenie małej szkoły odbije się na poziomie inteligencji podopiecznych.

Krótko pisząc, deweloperzy przygotowali miły prezent dla miłośników Fallouta, który powinien umilić czas oczekiwania na pełnoprawną, czwartą część serii.