Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 04:50

Rozbudowana prezentacja Doom podczas E3 2015

Podczas pierwszej konferencji tegorocznych targów E3 firma Bethesda Softworks zaprezentowała aż trzy fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry akcji autorstwa studia id Software, Doom.

Krwawy, szybki, w starym stylu – oto słowa najlepiej opisujące nowego Dooma. - Rozbudowana prezentacja Doom podczas E3 2015 - wiadomość - 2015-06-15
Krwawy, szybki, w starym stylu – oto słowa najlepiej opisujące nowego Dooma.

Dziś o godzinie 4 w nocy rozpoczęła się pierwsza w historii konferencja firmy Bethesda na targach E3. Na pierwszy ogień poszedł fragment (a raczej fragmenty) rozgrywki z nadchodzącego Dooma, nowej odsłony klasycznej serii FPS-ów. Obecność tej produkcji w Los Angeles została zapowiedziana niecały miesiąc temu.

Dzieło studia id Software można najlepiej opisać słowami „powrót do przeszłości”. Powstająca na szóstej generacji silnika idTech gra akcji jest wyjątkowo szybka, wyjątkowo nieskomplikowana i brutalna w zupełnie przesadzony sposób (z odrywaniem ludziom rąk, by użyć ich dłoni do otworzenia zablokowanych drzwi, na czele). W zaprezentowanym gameplayu możemy zobaczyć przecinanie demonów na pół piłą mechaniczną, efektowne ataki z bliska, natychmiastowo wykańczające wroga, podwójne skoki oraz szereg broni i przeciwników. Dla fanów starszych produkcji, w których odpowiednio dobrana taktyka nie była w stanie konkurować z refleksem i szybkością poruszania się po mapie, Doom będzie jak znalazł.

Ponadto id Software pozwoli nam na rozgrywkę w kilku wariantach zabawy dla wielu osób – jak zapowiadają deweloperzy, ma być ona równie szybka i równie krwawa, co w kampanii (multiplayer pozwoli nam ponadto na wcielenie się w demona!) – oraz na eksperymentowanie z mechaniką gry. Wszystko dzięki narzędziu SnapMap, które pozwoli każdemu graczowi na tworzenie własnych lokacji oraz trybów: od odpierania hord wrogów w kooperacji aż po najbardziej klasyczne deathmatche. Wygląda na to, że Doom będzie rajem nie tylko dla weteranów, ale i całkowitych nowicjuszy w sztuce kreowania modów: SnapMap rzeczywiście prezentuje się jako technologia bardzo łatwa w obsłudze, pozwala także na natychmiastowe dzielenie się swoimi pomysłami z resztą społeczności.

Doom trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 na wiosnę przyszłego roku.

  1. Zobacz konferencję Bethesdy na targach E3 2015
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Bethesda Softworks
  3. Oficjalna strona internetowa studia id Software

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej