Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 sierpnia 2015, 10:15

autor: Góral

YouTube Gaming - dziś wystartuje odpowiedź Google na Twitcha

W czerwcu bieżącego roku firma Google zapowiedziała, że wkrótce zostanie uruchomiona platforma YouTube Gaming, czyli bezpośrednia konkurencja dla popularnego wśród graczy Twitcha. Dziś ma się odbyć start rzeczonego serwisu.

YouTube Gaming to serwis, który pokochają gracze. - YouTube Gaming - dziś wystartuje odpowiedź Google na Twitcha - wiadomość - 2015-08-26
YouTube Gaming to serwis, który pokochają gracze.

W połowie czerwca wyszło na jaw, że YouTube zamierza nawiązać walkę z serwisem Twitch i uruchomi serwis YouTube Gaming. Według informacji zamieszczonej w serwisie ArsTechnica nowa strona dedykowana graczom wystartuje już dzisiaj. Wraz z nią pojawić mają się także mobilne aplikacje (iOS i Android) – najpierw w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a wkrótce po tym w pozostałych krajach. Na początku platforma dostępna będzie tylko w języku angielskim.

Witryna w ogólnych założeniach ma być docelową stroną dla miłośników elektronicznej rozrywki. W serwisie będzie można oglądać przede wszystkim streamy rozmaitych produkcji, ale także pozostałe materiały wideo pochodzące od poszczególnych YouTuberów, czy też z oficjalnych kanałów deweloperów i wydawców. Każda z około 25 tysięcy gier znajdujących się w bazie YouTube Gaming otrzyma swoją własną stronę, zbierającą wszystkie publikowane nagrania. W związku z tym, jeżeli lubicie oglądać np. Minecrafta, to dodacie go do swoich ulubionych produkcji, dzięki czemu w jednym miejscu znajdziecie dostęp do niezliczonej liczby materiałów.

Oczywiście, jak w normalnej wersji YouTube’a, będziecie mogli subskrybować ulubione kanały, a na podstawie oglądanych przez Was nagrań platforma podpowiadać będzie kolejne, warte uwagi filmy i streamy.

Ponadto sami twórcy treści mają otrzymać także szereg ciekawych funkcji, w tym automatyczne konwertowanie streamów do zwykłych nagrań, czy też możliwość przesyłania rozgrywki na żywo w 60 klatkach na sekundę. Czekamy zatem na oficjalny start witryny.