Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2015, 11:00

Aż 27 milionów widzów oglądało największy turniej Counter-Strike: Global Offensive

Zakończony w niedzielę turniej ESL One w Kolonii okazał się największymi dotychczas zorganizowanymi zawodami Counter-Strike: Global Offensive. Na Twitchu mecze oglądało aż 27 milionów osób.

O tym, że e-sport w kwestii popularności zdeklasował już wiele innych dyscyplin ze znacznie większymi tradycjami, wiadomo nie od dziś – wystarczy przypomnieć kolejki, jakie ustawiały się do katowickiego Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego podczas marcowego Intel Extreme Masters. Zakończone w ubiegłą niedzielę zawody ESL One w Kolonii tylko to potwierdziły – turniej Counter-Strike: Global Offensive obejrzało aż 27 milionów widzów na platformie Twitch.

Mecze na hali w Kolonii oglądało ponad 11 tysięcy widzów dziennie. - Aż 27 milionów widzów oglądało największy turniej Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2015-08-26
Mecze na hali w Kolonii oglądało ponad 11 tysięcy widzów dziennie.
Aż 27 milionów widzów oglądało największy turniej Counter-Strike: Global Offensive - ilustracja #2

Turniej w Kolonii zakończył się zwycięstwem szwedzkiego zespołu Fnatic, który ograł w finale francuski Team EnVyUs 2:0. Dla ekipy ze Skandynawii była to druga wygrana w ESL One z rzędu. Wśród walczących o medale nie zabrakło także drużyny z Polski – zawodnicy Virtus.pro, podobnie jak w Katowicach, odpadli w półfinale z późniejszymi triumfatorami.

Wydarzenie w Niemczech było największymi dotychczas zorganizowanymi rozgrywkami popularnego FPS-a. Impreza odbywała się na największym zamkniętym stadionie w kraju, LANXESS Arenie, i przyciągała dziennie ponad 11 tysięcy widzów. W porównaniu do katowickiego turnieju, zawody w Kolonii oglądało w sieci aż 30% więcej osób, zaś w weekend liczba równocześnie śledzących mecze widzów wynosiła w najgorętszych momentach ponad 1,3 miliona. Co ciekawe, były to także pierwsze rozgrywki, w których graczy testowano na obecność dopingu – wszyscy okazali się jednak „czyści”. Pełna pula nagród, podobnie jak podczas marcowej imprezy, wyniosła 250 tysięcy dolarów, z czego 100 tysięcy trafiło do zwycięzców – szwedzkiego zespołu Fnatic.

Na mapie Cobblestone drużyna Fnatic przypieczętowała swoje drugie z rzędu zwycięstwo w ESL One. - Aż 27 milionów widzów oglądało największy turniej Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2015-08-26
Na mapie Cobblestone drużyna Fnatic przypieczętowała swoje drugie z rzędu zwycięstwo w ESL One.
  1. Oficjalna strona internetowa ESL One w Kolonii

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej