Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2012, 15:50

autor: Ender

Diablo III – nowy patch dla bety wprowadza zmiany w systemie run

Na oficjalnych stronach gry Diablo III pojawił się kolejny dziennik deweloperski opisujący zmiany w beta-wersji gry, które zostały zaimplementowane w najnowszym patchu. Najważniejszą nowinką jest poważna modyfikacja systemu run.

Na oficjalnej stronie Diablo III pojawił się nowy dziennik deweloperski, w którym producent gry Jay Wilson opisuje zmiany, które zostają wprowadzone do beta-wersji gry wraz z najnowszym patchem oznaczonym numerem 13. Zapewne najważniejszą nowinką jest dosyć daleko idąca modyfikacja systemu run. Po zaaplikowaniu przygotowanej przez Blizzard poprawki, runy tracą status przedmiotu i nie zajmują już miejsca w ekwipunku. Kamienie te trafiają do zupełnie nowego drzewka umiejętności i odblokowywać będziemy je wraz z rosnącym poziomem naszej postaci. Jak tłumaczy Wilson, rozwiązuje to problem zaśmieconej skrzyni i plecaka. Zdaje sobie przy tym sprawę z tego, że wielu fanów może być zawiedzionych tą decyzją, ale ponieważ Diablo III ma mieć i tak więcej rodzajów przedmiotów niż druga odsłona serii, to gracze nie powinni narzekać. Poza runami, poprawiono również same umiejętności, które podzielono na kilka kategorii przypisanych do klawiszy numerycznych i przycisków myszki. Pełną listę nowości w grze można znaleźć w tym miejscu.

Diablo III – nowy patch dla bety wprowadza zmiany w systemie run - ilustracja #1

Według ostatnich zapowiedzi Blizzarda, trzeciej części Diablo w sklepach możemy spodziewać się w drugim kwartale tego roku. Tytuł powinien pojawić się wówczas na komputerach PC, wersje konsolowe gry zostaną wydane w późniejszym i jeszcze nieustalonym czasie.