Diablo III – nowy patch dla bety wprowadza zmiany w systemie run
Na oficjalnych stronach gry Diablo III pojawił się kolejny dziennik deweloperski opisujący zmiany w beta-wersji gry, które zostały zaimplementowane w najnowszym patchu. Najważniejszą nowinką jest poważna modyfikacja systemu run.
Michał Kułakowski
Na oficjalnej stronie Diablo III pojawił się nowy dziennik deweloperski, w którym producent gry Jay Wilson opisuje zmiany, które zostają wprowadzone do beta-wersji gry wraz z najnowszym patchem oznaczonym numerem 13. Zapewne najważniejszą nowinką jest dosyć daleko idąca modyfikacja systemu run. Po zaaplikowaniu przygotowanej przez Blizzard poprawki, runy tracą status przedmiotu i nie zajmują już miejsca w ekwipunku. Kamienie te trafiają do zupełnie nowego drzewka umiejętności i odblokowywać będziemy je wraz z rosnącym poziomem naszej postaci. Jak tłumaczy Wilson, rozwiązuje to problem zaśmieconej skrzyni i plecaka. Zdaje sobie przy tym sprawę z tego, że wielu fanów może być zawiedzionych tą decyzją, ale ponieważ Diablo III ma mieć i tak więcej rodzajów przedmiotów niż druga odsłona serii, to gracze nie powinni narzekać. Poza runami, poprawiono również same umiejętności, które podzielono na kilka kategorii przypisanych do klawiszy numerycznych i przycisków myszki. Pełną listę nowości w grze można znaleźć w tym miejscu.

Według ostatnich zapowiedzi Blizzarda, trzeciej części Diablo w sklepach możemy spodziewać się w drugim kwartale tego roku. Tytuł powinien pojawić się wówczas na komputerach PC, wersje konsolowe gry zostaną wydane w późniejszym i jeszcze nieustalonym czasie.
GRYOnline
Gracze
Komentarze czytelników
mikecortez Senator
Ty posiadasz D2 i jestes zainteresowany D3, inny gracz posiada, a przy tym nie jest zainteresowany kontynuacja - w dalszym ciagu nie widze aby bylo to jakims kluczem do rozdawania wszystkim posiadacza dwojki dostepu do bety.
Zabawne jest to, jak latwo rzucic haslo "miliony much nie moga sie mylic", a prawda jest taka, ze mozna je przypisac do wiekszosci produkcji, w zaleznosci od gustu wypowiadajacego je gracza. W CoD'a nie gralem od ladnych kilku lat i mnie do tego nie ciagnie, ale faktem jest, ze miliony ludzi kupuje ten tytul i jednak cos w nim widza. Ale wiadomo, jak cos odniesie komercyjny sukces to zaraz jest zle i niedobre, a czlowiek, ktory nie gra w tak popularny tytul, od razu jest lepszym, undergroundowym graczem, ktory ma o wszystkim wieksze pojecie :)
Sam jestem fanem Diablo od pierwzej czesci i bardziej mi chodzilo o inne zmiany, choc nawet te, ktore wymieniles nie sa dla mnie "najwazniejszymi elementami", ale oczywiscie to Ty tu masz monopol na wiedze o grywalnosci wiec co tu duzo mowic...
zanonimizowany821398 Chorąży
nie wiecie czy diabełek wyjdzie na os x w tym samym czasie co na pc?
Kazioo Senator
To nie jest zmiana systemu run - to jest całkowite USUNIĘCIE SYSTEMU RUN.
To, że dowolnie klikalne guziczki w menu skilli nazywane są runami to pic na wodę, fotomontaż.
@Mac94
Zapominasz że Diablo I i Diablo II robiła zupełnie inna ekipa (kiedyś wchłonięta przez Blizza potem wyrzucona na bruk) niż Diablo III - niczego nie można być tutaj pewnym.
zanonimizowany473922 Chorąży
#17
Tak, wyjdzie w tym samym czasie
Mac94 Senator
Kazioo
Serio? Nie wiedziałem tego, ale tak czy inaczej blizzard da radę.