Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2012, 14:31

Sleeping Dogs - obejrzyj nowy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się materiał video prezentujący fragmenty gry Sleeping Dogs, czyli projektu, w których przerodziło się skasowane True Crime: Hong Kong.

Jakiś czas temu pisaliśmy o odrodzeniu skasowanego przez Activision projektu True Crime: Hong Kong. Grę od zapomnienia uratowała firma Square Enix, przy okazji zmieniając tytuł na Sleeping Dogs. Mogliśmy wtedy obejrzeć imponujący filmik z udziałem żywych aktorów. Teraz przyszedł wreszcie czas na pierwszy materiał video będący zapisem rozgrywki.

Filmik trwa trochę ponad dziewięć minut i zawiera zarówno sceny z samej gry, jak i wypowiedzi deweloperów. Oglądając go należy mieć na uwadze, że pokazuje on wersję alpha, więc do czasu premiery wiele rzeczy ulegnie jeszcze zmianie, a sama gra zostanie znacznie bardziej dopracowana.

W Sleeping Dogs wcielimy się w postać Wei Shena, czyli policjanta pracującego pod przykrywką w Hong-Kongu. Jego zadaniem będzie zinfiltrowanie jednego z gangów Triady i rozpracowanie go od środka. Scenariusz ma duży nacisk położyć na aspekt moralny historii. Wei będzie rozdarty pomiędzy swoją misją, a lojalnością w stosunku do przyjaciół z grupy przestępczej. Na mechanikę rozgrywki złożą się sekwencje jeżdżenia pojazdami, strzelania i walki wręcz. Szczególnie ten ostatni element ma być bardzo rozbudowany i oferować sporą swobodę podczas starć.

Sleeping Dogs - obejrzyj nowy zapis rozgrywki - ilustracja #1

Sleeping Dogs ukaże się w drugiej połowie 2012 roku na platformy PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Sleeping Dogs - obejrzyj nowy zapis rozgrywki - ilustracja #2 Trzeba przyznać, że Sleeping Dogs ma wyjątkowo wyboisty cykl produkcyjny. Swój żywot gra rozpoczęła jako zupełnie nowa marka zatytułowana Black Lotus. Miała to być osadzona w Hong Kongu (i inspirowana tamtejszą kinematografią) zręcznościówka, w której główną rolę odgrywałaby śmiertelnie niebezpieczna kobieta, zajmująca się zabójstwami na zlecenie. Niestety, szefostwo Activision uznało, że gra z żeńską bohaterką nie miałaby wielkich szans na sukces finansowy. W rezultacie całość przerobiono na kolejną odsłonę serii True Crime.