Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2012, 16:39

Zapowiedziano Starbound, czyli grę science-fiction współautora Terrarii

Na początku lutego pisaliśmy o nowym projekcie jednego z ludzi stojących za szalenie popularną Terrarią. Wtedy mogliśmy obejrzeć raptem kilka screenów. Teraz poznaliśmy wreszcie pierwsze konkrety.

Zapowiedziano Starbound, czyli grę science-fiction współautora Terrarii - ilustracja #1

Na początku lutego wspominaliśmy o nienazwanym wtedy jeszcze nowym projekcie Tiyuri’ego, czyli jednego ze współtwórców Terrarii. Teraz autor wreszcie uruchomił oficjalną stronę gry, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze konkrety na jej temat. Zgromadzony zespół deweloperski wybrał dla siebie nazwę Chucklefish, a jego debiutanckie dzieło zatytułowane będzie Starbound.

Akcja gry rozpocznie się w momencie zniszczenia naszej planety przez nieznanego wroga. Sterowana przez gracza postać będzie jednym z garstki ocalonych, którzy uciekli przed zagłada w kapsułach ratunkowych. Kilka z nich natknie się na opuszczoną oraz mocno zniszczoną stację kosmiczną i tak rozpoczną się nasze przygody. Starbound zaoferuje zarówno misje fabularne, jak i typowo sandboxową eksplorację kosmosu.

Istotną rolę w zabawie odegra zarządzanie stacją kosmiczną. W trakcie przygód odkryjemy sposoby jej naprawy, a potem rozbudowy. Nie obędzie się też bez zatrudnienia licznej załogi. Dzięki temu uruchomimy m.in. fabrykę pojazdów oraz laboratorium, gdzie badani będą schwytani wrogowie.

Powierzchnia planet będzie generowana proceduralnie. Zarządzający tym system zadecyduje nie tylko o kształcie terenu, ale również m.in. o pogodzie, grawitacji, poziomie trudności, roślinności oraz wyglądzie i zwyczajach lokalnych zwierząt. Dzięki temu każda lokacja będzie oferowała coś nowego. Gra umożliwi zabawę solo lub w kooperacji z kolegami. Nie zabraknie też trybów rywalizacji. Każda wygenerowana planeta otrzyma własny kod, którym będziemy mogli podzielić się z całą społecznością graczy i tym samym umożliwić im eksplorację tego świata.

Co ciekawe, pojawi się opcja uczynienia planety naszym domem. Po dokonaniu tego otworzą się przed graczem zupełnie nowe możliwości, wśród których znajdziemy terramorfing powierzchni, wznoszenie struktur (np. centrum kontroli pogody) oraz sprowadzanie kolonizatorów w postaci poznanych wcześniej postaci. Oczywiście mieszkańcy naszej nowej ojczyzny będą mieli własne potrzeby i nie zawahają się poprosić nas o pomoc w ich spełnieniu.

Starbound tworzone jest wyłącznie z myślą o pecetach, choć po ukończeniu wersji komputerowej autorzy rozważą również konwersje na inne platformy. Premiera planowana jest na końcówkę lata tego roku, choć może ulec przesunięciu. Dla Chucklefish priorytetem jest jakość gry, więc w razie konieczności studio nie zawaha się opóźnić wydania gry.