Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 09:10

autor: Marcin Skierski

Premiera gry Diablo III przesunięta na drugi kwartał 2012 roku

Studio Blizzard nie zdąży wydać gry Diablo III zgodnie z wcześniej zakładanym terminem. Premiera długo oczekiwanej produkcji została przesunięta na drugi kwartał bieżącego roku.

Debiut oczekiwanej produkcji studia Blizzard był ostatnio zapowiadany na początek bieżącego roku. Twórcy zdali sobie sprawę, że nie zdążą zakończyć prac w tym terminie, więc opóźnili premierę do drugiego kwartału. Według najnowszych planów, Diablo III ma ukazać się w okresie od kwietnia do czerwca tego roku.

Wiele osób przewidywało taki ruch ze strony wydawcy, firmy Activision Blizzard. W związku z trwającymi beta testami, deweloper zapowiadał coraz więcej zmian w systemie gry, co nie mogło nie odbić się na jej dacie premiery. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się również, że zespół opuścił starszy producent Steve Parker.

Premiera gry Diablo III przesunięta na drugi kwartał 2012 roku - ilustracja #1

W temacie premiery Diablo III możemy spodziewać się wszystkiego. Studio Blizzard przyzwyczaiło graczy do tego, że potrafi opóźniać moment debiutu swoich dzieł niemal w nieskończoność. Ostatecznie zazwyczaj owocuje to wydaniem niezwykle dopracowanego produktu, ale nie wszystkim fanom odpowiada dłużący się czas oczekiwania na zapowiadany tytuł.

Diablo III ukaże się wyłącznie na pecetach, choć nie ustają spekulacje na temat konsolowych wersji. Gra w naszym kraju zostanie wydana przez firmę CD Projekt, a wszelkie informacje dotyczące ewentualnej lokalizacji zostaną podane w przyszłości.