Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2012, 21:12

autor: Aleksander Kaczmarek

Techland pracuje nad nową grą i rekrutuje do warszawskiego studia

Twórcy Dead Island nie zwalniają tempa i biorą się za nową, niezapowiedzianą jeszcze grę. Jej producentem jest Jacek Brzeziński, znany chociażby z Wiedźmina i Gorky Zero. W związku z projektem trwa także nabór kandydatów do pracy w warszawskim oddziale Techlandu.

Techland pracuje nad nową grą i rekrutuje do warszawskiego studia - ilustracja #1

Miniony rok był z pewnością jednym z najlepszych w historii firmy Techland. Polski deweloper przygotował dwie duże premiery, a za sprawą bestsellerowego zombie-slashera Dead Island ugruntował swoją pozycję w branży. Twórcy nie spoczywają jednak na laurach. Do zespołu dołączył Jacek Brzeziński, który będzie producentem najnowszej, niezapowiedzianej jeszcze gry. Miłośnicy zombie mają też szansę załapać się do ekipy deweloperskiej.

Techland pracuje nad nową grą i rekrutuje do warszawskiego studia - ilustracja #2Jacek Brzeziński to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polskich twórców gier. Fani tradycyjnych systemów RPG z rodzaju „pen&paper” z pewnością kojarzą go z takich tytułów jak „Oko Yrrhedesa” (we współpracy z Andrzejem Sapkowskim i Andrzejem Miszkurką) i „Strefa śmierci” (we współpracy z Tomaszem Kołodziejczakiem). Komputerowi gracze znają go przede wszystkim z gier studia Metropolis Software (Archangel i Gorky Zero) oraz CD Projekt RED (Wiedźmin, Wiedźmin Edycja Rozszerzona oraz Wiedźmin 2). Aktualnie związany jest z firmą Techland. Uczestniczył m.in. w projektowaniu poziomów do Call of Juarez: The Cartel. Obecnie zajmuje się produkcją nowej, niezapowiedzianej jeszcze gry. (foto: Natalia Radziejewska).

Stare porzekadło mówi, że żelazo trzeba kuć, póki gorące i najwyraźniej firma Techland hołduje tej zasadzie. Zaledwie kilka dni temu premierę miał dodatek typu DLC do gry Dead IslandRyder White, a już wiemy, że deweloperzy wzięli na warsztat nowy projekt. Pracuje nad nim warszawski zespół, który w związku z tym zamierza zwiększyć zatrudnienie.

Techland pracuje nad nową grą i rekrutuje do warszawskiego studia - ilustracja #3- Oddział Warszawski to samodzielne studio developerskie, które pracowało nad Xpand Rally, Xpand Rally Extreme, Nail’d a ostatnio razem z Techland Wrocław nad bestsellerem – Dead Island. W Warszawie pracuje aktualnie 30 wysoko wykwalifikowanych osób, ale planujemy powiększyć nasz zespół o twórców gier. Szczególnie interesują nas osoby, które są fanami tematyki Zombie – tłumaczy Natalia Selinger, HR Manager w firmie Techland.

Projekt nowej gry owiany jest tajemnicą, ale zawsze można pokusić się o dywagacje... Techland, czyli Chrome Engine, plus Jacek Brzeziński, czyli specjalista od gier RPG, plus kandydaci do pracy, którzy powinni być fanami zombie... Czy to oznacza, że kroi się sequel Dead Island? A może to bracia McCall zmierzą się z nieumarłymi rewolwerowcami?

gry