Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2023, 01:00

Diablo 4 Beta - tutaj znajdziesz wszystkie najważniesze informacje

Diablo 4 Beta już działa. 17 marca 2023 roku ruszył wczesny dostęp do bety. Tutaj znajdziesz: klasy postaci, kalkulator buildów, cena oraz wymagania sprzętowe.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Aktualizacja (18 marca): opisaliśmy działanie kalkulatora do buildów, który ułatwi Wam zabawę w Diablo 4 i pomoże stworzyć najlepszą postać.

Aktualizacja (17 marca): beta wystartowała. Jak można się było spodziewać, na początku pojawiły się pewne problemy – te najważniejsze opisujemy w tej wiadomości.

Aktualizacja (16 marca): tekst został uzupełniony o informacje na temat wydań gry i ich cen.

Aktualizacja (15 marca): gracze z wczesnym dostępem mogą już ściągnąć betę Diablo IV. W zależności od platformy do pobrania jest około 41 GB (PC; przy wybraniu wyższej jakości tekstur: 82 GB), 75 GB (XSX), 37 GB (XSS, PS4 i XOne) i 75,5 GB (PS5) danych. Więcej informacji na temat pre-loadu znajdziecie w sekcji „Jak uzyskać dostęp do beta-testów Diablo IV?”.

Aktualizacja (13 marca): Firma Blizzard Entertainment zaktualizowała własne kompendium informacji na temat otwartych beta-testów. Tym samym tekst został uzupełniony o dane na temat dat zakończenia testów i rozpoczęcia pre-loadu, bossa świata Aszawy, dyskusji na forum gry oraz transmisji społecznościowej twórców.

Wystartował wczesny dostęp do bety Diablo 4. Za tydzień ruszą testy dostępne dla wszystkich zainteresowanych, ale osoby ze złożonym zamówieniem przedpremierowym na dowolną z trzech edycji gry mogą rozpocząć zabawę już teraz.

Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje o beta-testach, także te, o których donosiliśmy w ostatnich miesiącach.

Diablo 4 Beta – godziny startu i platformy

Od 24 marca (godz. 17:00 – podajemy według polskiego czasu) do 27 marca (godz. 20:00). Osoby z wczesnym dostępem będą mogły rozpocząć zabawę tydzień wcześniej – 17 marca (od 17:00) – i grać do 20 marca (godz. 21:00). Wymaga to zakupienia przed premierą jednej z trzech wersji gry:

 1. standardowej: 69,99 euro (PC; około 329 złotych) / 349 zł (PlayStation / Xbox);
 2. cyfrowej edycja Deluxe: 89,99 euro (PC; około 423 zł) / 409 zł (PlayStation / Xbox);
 3. edycji Ultimate: 459 zł (PC; około 470 zł) / 459 zł (PlayStation / Xbox).

W sprzedaży jest także bogata edycja kolekcjonerska, ale nie zawiera ona samej gry. Tym samym zakupienie jej nie pozwala na wczesne dołączenie do testów.

Diablo IV będzie można sprawdzić na wszystkich docelowych platformach sprzętowych, czyli PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S. Gra obsługuje cross-platform, a więc wszyscy uczestnicy testów będą mogli bawić się razem niezależnie od urządzenia, na którym grają.

Diablo 4 Beta – jak uzyskać dostęp?

Jeśli interesują Was tylko otwarte testy, nie musicie robić nic poza zainstalowaniem bety Diablo IV. Niepotrzebne będzie nawet konto Xbox Live Gold lub PlayStation Plus, co zmieni się wraz z premierą pełnej wersji gry.

Blizzard potwierdził już, że gracze będą mogli pobrać pliki gry w środy poprzedzające oba testy, by móc bawić się od razu po ich rozpoczęciu:

 1. w przypadku wczesnego dostępu: 15 marca od godziny 17:00 czasu polskiego;
 2. w przypadku otwartej bety: 22 marca od godziny 17:00 czasu polskiego.

Na konsolach wystarczy wyszukanie bety Diablo IV w PlayStation Store lub Microsoft Store. Na pecetach konieczne będzie zalogowanie się do usługi Battle.net i wejście na stronę gry

W przypadku wczesnego dostępu w ten weekend sprawa przedstawia się dwojako. Nabywcy wersji cyfrowej Diablo IV będą mogli rozpocząć zabawę od razu. Natomiast przy zakupie wydania pudełkowego konieczne będzie:

 1. wejście na stronę beta-testów i zalogowanie się na swoje konto Battle.net;
 2. wpisanie kodu dołączonego do gry i wybranie platformy oraz regionu (UWAGA: kod można zrealizować tylko raz, upewnijcie się więc, że wpisaliście poprawne dane!);

Po zatwierdzeniu kodu pecetowcy będą mogli od razu dołączyć do zabawy po rozpoczęciu testów. Na konsolach trzeba będzie poczekać na e-mail, który zostanie wysłany na adres powiązany z podanym kontem Battle.net.

Diablo 4 Beta – zawartość

Beta pozwoli na sprawdzenie prologu i pierwszego aktu gry Diablo IV. Graczom przyjdzie przemierzyć region Strzaskanych szczytów, pełen mroźnych gór oraz zapomnianych ruin. Autorzy obiecali klimaty „klasycznego wiktoriańskiego gotyckiego horroru”, lepiej więc przygotować się na szczególnie paskudnych przeciwników.

Testy umożliwią także zmierzenie się z bossem świata Aszawą. Wcielenie zarazy nie będzie obecne przez cały czas, lecz o konkretnych godzinach:

 1. we wczesnym dostępie: 18 marca (18:00, 20:00) oraz 19 marca (6:00, 8:00);
 2. w otwartej becie: 25 marca (18:00, 20:00) oraz 26 marca (6:00, 8:00; podajemy według czasu polskiego).

Ponadto gracze będą mogli bawić się w trybie kooperacji: lokalnej dla dwóch osób (tylko na konsolach) lub sieciowej dla czterech graczy. Nie będzie za to rozgrywki PvP, także na starcia z innymi graczami poczekamy do premiery.

Diablo 4 – klasy i poziom postaci

Diablo 4 Beta - tutaj znajdziesz wszystkie najważniesze informacje - ilustracja #1
Gracze wkrótce zweryfikuję przynajmniej część obietnic twórców Diablo IV. Źródło: Blizzard Entertainment.

We wczesnym dostępie gracze będą mogli wybrać spośród trzech klas postaci: czarodzieja, łotra i barbarzyńcy. Dopiero po rozpoczęciu otwartych testów zyskamy dostęp do wszystkich pięciu klas wraz z pojawieniem się nekromanty i druida.

Beta ograniczy też maksymalny poziom doświadczenia do 25., przy czym Blizzard chce zachęcić uczestników testów do osiągnięcia przynajmniej 20. „levelu” jedną postacią. Nagrodą za to będzie specjalny tytuł oraz unikalny przedmiot ozdobny: Licha wataha.

Twórcy ustanowili także limit miejsc na postaci. W trakcie beta-testów będzie można stworzyć nie więcej niż dziesięciu bohaterów na jednym koncie. Nie sprecyzowano, czy będzie można usunąć postacie, by zwolnić miejsce.

Diablo 4 Beta – postępy, forum i streaming

Blizzard potwierdził, że postępy z beta-testów nie zostaną przeniesione do premierowej wersji Diablo 4. Osoby, które uzyskają wczesny dostęp do testów, zachowają swoje zdobycze tylko do czasu otwartej bety.

Blizzard potwierdził także, że uczestnicy testów będą mogli swobodnie nagrywać i streamować swoje sesje z Diablo IV. Twórcy sami też zorganizują społecznościową transmisję 24 marca o godzinie 19:00 czasu polskiego, w trakcie której omówią zawartość bety. Ponadto już 17 marca ruszą oficjalne fora czwartego Diablo.

Więcej informacji na temat bety znajdziecie na oficjalnej stronie Diablo IV. Gra zadebiutuje 6 czerwca 2023 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Diablo 4 Beta – wymagania sprzętowe PC

Minimalne

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-2500K / AMD FX-8100
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 280
 5. Miejsce na dysku: 45 GB (SSD)
 6. Inne: szerokopasmowe łącze internetowe, DirectX: 12

Zalecane

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5-4670K / AMD R3-1300X
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 470
 5. Miejsce na dysku: 45 GB (SSD)
 6. Inne: szerokopasmowe łącze internetowe, DirectX: 12

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej