Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2023, 19:25

Gracze dobijają się do bety Diablo 4; błąd 34202 i inne problemy [Aktualizacja: usuwanie postaci]

Wystartował wczesny dostęp do bety Diablo 4. Niestety, problemów nie brakuje. Blizzard ujawnił listę znanych błędów.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

AKTUALIZACJA – USUWANIE POSTACI

Ogół graczy – w tym część naszych czytelników – donosi, że postacie stworzone w ramach bety Diablo IV są usuwane po rozłączeniu z grą i/lub na skutek rozmaitych błędów. Na razie Blizzard nie wydał żadnego komunikatu w sprawie, ale – jako że są to „tylko” testy – trudno oczekiwać, by skasowane postacie miały zostać przywrócone.

Beta Diablo IV wystartowała – tak jakby, bo o komfortowym graniu chyba można na razie zapomnieć. Gracze narzekają na długie kolejki i liczne błędy. Poniżej znajdziecie listę najczęściej sygnalizowanych problemów.

Beta Diablo 4 – problemy

Wielu graczy donosi, że wciąż widzi wyszarzony przycisk „Graj” w Battle.net. Zaleca się zrestartować aplikację, by rozwiązać ten problem.

Potem zaś trzeba liczyć się z tym, że przyjdzie Wam odstać swoje w kolejce na serwer. To było do przewidzenia, choć bywa, że gracze nie zostają zalogowani na serwer nawet po upływie wskazanego czasu. Blizzard zaleca cierpliwość i wstrzymanie się z zamknięciem aplikacji do momentu, aż będzie można grać – inaczej na pewno zresetujemy kolejkę.

Beta Diablo 4 – błąd 34202

Ponadto wiele osób napotyka taki oto komunikat:

„Game servers are not available. Please try again later (Code 34202).”

„Serwery gry są niedostępne. Proszę spróbować później (Błąd 34202).”

Jako że Diablo IV wymaga stałego połączenia z Internetem, widząc ten komunikat, nie zagracie. Co gorsza, raczej temu nie zaradzicie, gdyż wina prawdopodobnie leży po stronie Blizzarda. Wprawdzie możecie się upewnić, że Wasze połączenie jest stabilne czy też sprawdzić aktualność sterowników, ale na wiele nie liczcie.

Beta Diablo 4 – znane błędy

Blizzard poprzedził rozpoczęcie beta-testów publikacją listy problemów, które są znane deweloperowi i których nie zdążył jeszcze rozwiązać.

  • Jeśli cutscenka wprowadzająca zostanie uruchomiona w ciągu growego dnia, cienie postaci gracza i towarzyszącego mu NPC zaczną migotać. Stan ten będzie się utrzymywał do zakończenia prologu. Błąd nie wystąpi, jeśli przerywnik filmowy zostanie pominięty.
  • Wewnętrzny chat głosowy nie działa poprawnie.
  • Optymalizacja pozostawia wiele do życzenia – zwłaszcza na starszym sprzęcie, tj. na słabszych komputerach, a także konsolach PS4 i XOne.
  • Widoczny na ekranie postaci przycisk „Graj” nie działa.
  • Dubbing jest dostępny jedynie w po angielsku. W pełnej wersji gry ma być więcej języków, ale na razie trzeba zadowolić się napisami (nie wiadomo, czy są polskie – dajcie znać, jeśli udało Wam się to sprawdzić).
  • Jeśli drugi gracz zechce dołączyć do nas w kanapowym trybie kooperacji, a ma już stworzoną postać, może napotkać problemy.

BETA DIABLO IV – MIKROKOMPENDIUM

Wszystkie najważniejsze informacje na temat otwartych beta-testów Diablo IV – zarówno trwającej fazy wczesnego dostępu, jak i właściwej, która rozpocznie się 24 marca – znajdziecie w tym miejscu.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej