Wystartował wczesny dostęp do bety Diablo 4. Niestety, problemów nie brakuje. Blizzard ujawnił listę znanych błędów.
AKTUALIZACJA – USUWANIE POSTACI
Ogół graczy – w tym część naszych czytelników – donosi, że postacie stworzone w ramach bety Diablo IV są usuwane po rozłączeniu z grą i/lub na skutek rozmaitych błędów. Na razie Blizzard nie wydał żadnego komunikatu w sprawie, ale – jako że są to „tylko” testy – trudno oczekiwać, by skasowane postacie miały zostać przywrócone.
Beta Diablo IV wystartowała – tak jakby, bo o komfortowym graniu chyba można na razie zapomnieć. Gracze narzekają na długie kolejki i liczne błędy. Poniżej znajdziecie listę najczęściej sygnalizowanych problemów.
Wielu graczy donosi, że wciąż widzi wyszarzony przycisk „Graj” w Battle.net. Zaleca się zrestartować aplikację, by rozwiązać ten problem.
Potem zaś trzeba liczyć się z tym, że przyjdzie Wam odstać swoje w kolejce na serwer. To było do przewidzenia, choć bywa, że gracze nie zostają zalogowani na serwer nawet po upływie wskazanego czasu. Blizzard zaleca cierpliwość i wstrzymanie się z zamknięciem aplikacji do momentu, aż będzie można grać – inaczej na pewno zresetujemy kolejkę.
Ponadto wiele osób napotyka taki oto komunikat:
„Game servers are not available. Please try again later (Code 34202).”
„Serwery gry są niedostępne. Proszę spróbować później (Błąd 34202).”
Jako że Diablo IV wymaga stałego połączenia z Internetem, widząc ten komunikat, nie zagracie. Co gorsza, raczej temu nie zaradzicie, gdyż wina prawdopodobnie leży po stronie Blizzarda. Wprawdzie możecie się upewnić, że Wasze połączenie jest stabilne czy też sprawdzić aktualność sterowników, ale na wiele nie liczcie.
Blizzard poprzedził rozpoczęcie beta-testów publikacją listy problemów, które są znane deweloperowi i których nie zdążył jeszcze rozwiązać.
BETA DIABLO IV – MIKROKOMPENDIUM
Wszystkie najważniejsze informacje na temat otwartych beta-testów Diablo IV – zarówno trwającej fazy wczesnego dostępu, jak i właściwej, która rozpocznie się 24 marca – znajdziecie w tym miejscu.
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
11

Autor: Hubert Śledziewski
Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.