Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2023, 19:25

Ten kalkulator do buildów ułatwi Wam grę w Diablo 4 [Aktualizacja]

Beta Diablo 4 działa, a pełna wersja zbliża się wielkimi krokami. Gracze prześcigają się w pomysłach na najlepsze buildy postaci. Fan zaprojektował darmowy kalkulator, który znacząco ułatwia to zadanie.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Z uwagi na fakt, że wystartowały otwarte beta-testy najnowszej gry studia Blizzard, przypominamy, że w sieci można znaleźć świetny, regularnie aktualizowany kalkulator buildów do Diablo 4. Obejmuje on wszystkie pięć klas postaci, które możecie przetestować w becie. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym tekście.

Beta najnowszej odsłony legendarnego hack’n’slasha od Blizzarda już wystartowała. Testy dla graczy z wczesnym dostępem potrwają przez cały weekend, a pozostali będą mogli sprawdzić tytuł już za tydzień, począwszy od 24 marca.

Jeśli nie możecie się doczekać, aż sami przekroczycie progi Sanktuarium i zatracicie się w Diablo 4, to już teraz możecie zaplanować rozwój Waszej postaci. Pomoże Wam w tym specjalny kalkulator, który został przygotowany przez jednego z fanów.

Diablo 4 Build Calculator – jak korzystać?

Użytkownik Reddita MaXiMiUS (znany również jako Lothrik) już jakiś czas temu ogłosił, że pracuje nad narzędziem, które ma za zadanie ułatwić graczom stworzenie swojego buildu, zanim jeszcze rozpoczną swoją przygodę z Diablo 4.

Prace nad kalkulatorem wciąż trwają, a twórca na bieżąco dodaje umiejętności i elementy zapowiadane przez Blizzarda. Jednak samo narzędzie jest już dostępne i możecie je wypróbować na stronie autora.

Ten kalkulator do buildów ułatwi Wam grę w Diablo 4 [Aktualizacja] - ilustracja #1

Początki są zawsze najtrudniejsze.Lothrik / GitHub

Zanim rozpoczniemy zabawę, program zapyta nas o wybór jednej z pięciu dostępnych w grze klas. Gdy wybierzemy interesującą nas postać, naszym oczom ukaże się drzewko talentów, które ustawione zostało na pierwszym poziomie. Od tej pory możemy przydzielać punkty odpowiednim umiejętnościom. Każdy nasz ruch zostanie odnotowany zwiększeniem poziomu postaci widocznym na górze ekranu.

Oczywiście niektóre elementy drzewka nie będą dla nas dostępne dopóki nie wydamy określonej liczby punktów na poprzedzające je aspekty rozwoju naszego bohatera. W każdym momencie możemy jednak przy pomocy kursora sprawdzić szczegóły danego rozwinięcia i to, czy jest nam ono potrzebne, czy też nie.

Warto zaznaczyć, że w kalkulatorze zostały uwzględnione również legendarne moce i aspekty, które odblokujemy w końcowym etapie gry bądź przy pomocy określonych przedmiotów. Opcji jest tym samym naprawdę mnóstwo, ale twórca zadbał o to, aby zapewnić nam jak największy komfort korzystania z narzędzia.

Ten kalkulator do buildów ułatwi Wam grę w Diablo 4 [Aktualizacja] - ilustracja #2

Opcji jest naprawdę sporo, ale na tym polega cała zabawa.Lothrik / GitHub

W dolnej części okna obok wybranej przez nas klasy znajdziemy rozwijaną listę, która przeniesie nas do wybranej części drzewka, a także wyszukiwarkę pozwalającą znaleźć interesujący nas aspekt.

Utworzone w ten sposób buildy możemy zapisać, a następnie udostępnić w formie odpowiedniego linku, bądź zachować je dla siebie.

Diablo 4 – klasy postaci

W Diablo 4 póki co nie uświadczymy zupełnie nowej klasy postaci, która nie pojawiła się w poprzednich odsłonach serii. We wczesnym dostępie do bety wybierać możemy spośród trzech różnych bohaterów, którzy różnią się nie tylko umiejętnościami, ale także stylem rozgrywki. W otwartej becie ich liczba wzrośnie do pięciu.

Obok klasycznego barbarzyńcy będziemy mogli się wcielić w dystansowego łotra czy zmiennokształtnego druida. Jeśli jednak podczas walki wolimy stać z boku, dobrym wyborem będzie czarodziejka bądź kierujący zastępami nieumarłych nekromanta.

Bez względu na wybraną przez nas klasę, warto zastanowić się nad odpowiednim buildem, bo to właśnie od niego zależy, jak silny będzie kierowany przez nas Nefalem.

Michał Serwicki

Michał Serwicki

Niedoszły fizyk, który został dziennikarzem. Współpracę z GRYOnline.pl nawiązał jesienią 2021 roku. W pracy dziennikarskiej lubi rolę człowieka orkiestry i sam podejmuje się różnych tematów i zagadnień. Gry towarzyszą mu od dzieciństwa. Wychował się na Heroes III, a w przerwach od budowania kapitolu przechodził kolejne generacje Pokémonów, zarywając noce z handheldami. W grach ceni przede wszystkim dobrą historię oraz emocje. Obok wirtualnej rozrywki, grywa w fabularne gry RPG, gdzie jako mistrz gry prowadzi przygody w licznych systemach, na czele z Dungeons & Dragons. Czas wolny od gier spędza przy komiksach Marvela i DC Comics. Jest wielkim fanem twórczości Stephena Kinga i sam próbuje swoich sił w pisaniu.

więcej