Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2023, 15:00

Wczesny dostęp do bety Diablo 4 rusza już dziś

Na otwartą betę Diablo IV jeszcze poczekamy, ale już dziś nabywcy gry będą mogli przetestować nową część serii hack'n'slashy od Blizzard Entertainment.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego wystartuje wczesny dostęp do beta-testów Diablo 4. Jest on zarezerwowany dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe na dowolną z trzech edycji gry: standardową, Deluxe lub Ultimate. Edycja kolekcjonerska nie zawiera gry i tym samym nie uwzględnia klucza dającego dostęp do testów.

Diablo 4 Beta – preload i godzina startu

Od środy 15 marca gracze posiadający klucze do bety mogą ją pobrać z platformy Battle.net oraz sklepów Sony i Microsoftu, by zawczasu zainstalować wersję testową nowego Diablo. To pozwoli im dołączyć do zabawy natychmiast po rozpoczęciu bety we wczesnym dostępie.

Testy we wczesnym dostępie potrwają do 20 marca do godziny 21:00 czasu polskiego. Jeśli zrezygnowaliście z zamówienia przedpremierowego, ale chcecie przetestować Diablo 4 przed premierą, musicie poczekać na otwartą betę w przyszłym tygodniu.

Diablo 4 Beta – zawartość

W obu przypadkach uczestnicy testów będą mogli sprawdzić prolog oraz pierwszy akt gry w lokacji Strzaskane Szczyty. Jednakże wczesny dostęp uwzględni tylko trzy klasy postaci: czarodzieja, łotra, i barbarzyńcę. Na wypróbowanie nekromanty i druida musimy poczekać do otwartej bety, aczkolwiek nadal będzie obowiązywało ograniczenie do 20. poziomu postaci.

Ponadto gracze będą mogli zmierzyć się z pierwszym bossem świata, jak również bawić się wspólnie ze znajomymi w trybie kooperacji (także międzyplatformowej).

Po więcej informacji – w tym na temat cen poszczególnych wydań Diablo 4 i wymagań sprzętowych bety – odsyłamy do naszej poprzedniej wiadomości oraz oficjalnego kompendium Blizzarda. Tytuł ukaże się 6 czerwca 2023 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej