Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2021, 09:28

autor: Adrian Werner

Diablo 4 i Overwatch 2 najwcześniej w 2022 roku

Firma Activision Blizzard ogłosiła, że w tym roku nie mamy co liczyć na premiery gier Diablo 4 i Overwatch 2. Wkrótce ma zostać za to ujawniona odświeżona wersja klasycznej produkcji. Wiele osób obstawia, że chodzi o remake Diablo 2.

Mamy złe wieści dla fanów studia Blizzard Entertainment. Firma Activision poinformowała, że w tym roku nie ukaże się ani Overwatch 2, ani Diablo IV. Obie gry najwcześniej zadebiutują więc w 2022 roku.

Informację tę ujawniono podczas konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym wydawcy. Firma potwierdziła też, że w tym roku zapowiedziana zostanie odświeżona wersja klasycznej produkcji. Wiele osób obstawia, że będzie to remake Diablo 2. Od pewnego czasu krążą plotki, według których nad projektem pracuje znane z Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Tony Hawk's Pro Skater 1+2 studio Vicarious Visions, które niedawno zostało wchłonięte przez Blizzarda.

Jeśli remake Diablo 2 naprawdę znajduje się w produkcji, to najpewniej ukaże się przed Diablo IV. Dzięki premierze odświeżonej wersji klasyka presja na wydanie czwartej części cyklu byłaby mniejsza i odpowiedzialny za nią zespół miałby więcej czasu na dokończenie projektu. Po katastrofie, jaką okazało się Warcraft III: Reforged, nikt nie ma ochoty na kolejną niedopracowaną produkcję z logiem Blizzard Entertainment.

Pewnym zaskoczeniem jest brak premiery Overwatch 2 w tym roku. Według analityka Daniela Ahmada, na grę poczekamy najpewniej do 2022 r. Od pewnego czasu pojawiały się plotki, sugerujące, że produkcja zadebiutuje w 2021 roku, ale jeśli takie były plany, to nic z nich nie wyszło. Obecnie wiele projektów zalicza opóźnienia, gdyż zespoły deweloperskie zmuszone były do przestawienia się przynajmniej częściowo na zdalny tryb pracy z powodu pandemii koronawisa.

Oczywiście nie musi to oznaczać, że w Overwatch 2 nie zagramy w tym roku. Zawsze istnieje szansa na to, że przed końcem 2021 r. ruszą testy gry.

Liczymy, że więcej konkretów odnośnie przyszłości obu gier zostanie ujawnionych w trakcie BlizzConline, czyli wirtualnej imprezy mającej zastąpić konwent BlizzCon, która odbędzie się w dniach 19-20 lutego.

  1. Oficjalna strona gry Diablo IV
  2. Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy
  3. Overwatch 2 – strona oficjalna gry
  4. BlizzConline - oficjalna strona imprezy