Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2021, 09:57

autor: Aquma

Zdjęcie mapy z edycji kolekcjonerskiej Resident Evil Village ujawnia lokacje

W sieci pojawiło się zdjęcie mapy, która będzie dołączana do edycji kolekcjonerskiej Resident Evil Village. Dzięki temu poznaliśmy nazwy kilku lokacji, które zwiedzimy w grze.

W SKRÓCIE:

  1. mapa, która trafi do kolekcjonerskiej edycji Resident Evil Village ujawnia lokacje, które znajdziemy w świecie gry;
  2. trafimy m.in. do posiadłości Beneviento, fabryki Heisenberga oraz rezerwatu Moreau.

W kolekcjonerskiej edycji Resident Evil Village znajdziemy mapę tytułowej wioski, w której toczy się akcja najnowszej odsłony słynnej serii survival horrorów od firmy Capcom. Dzięki temu poznaliśmy nazwy kilku lokacji, które przyjdzie nam zwiedzić (użytkownik Orpheus2020 zamieścił zdjęcie przedmiotu na forum Reddit – niestety jest ono dość małe).

Zdjęcie mapy z edycji kolekcjonerskiej Resident Evil Village ujawnia lokacje - ilustracja #1
Mapa z edycji kolekcjonerskiej Resident Evil Village. Źródło: https://www.reddit.com/r/residentevil/comments/l2dawq/possible_re8_locations_revealed/

Poza zamkiem tajemniczej (i ogromnej) wampirzycy Lady Dimitrescu trafimy także między innymi do domu Beneviento, fabryki Heisenberga oraz rezerwatu Moreau. Trudno powiedzieć, co dokładnie będą kryły te lokacje, choć niektóre nazwy wyraźnie nawiązują do znanych nazwisk i dzieł (np. słowo rezerwat w połaczeniu z „Moreau” wygląda na ewidentne nawiązanie do książki Wyspa doktora Moreau).

Warto odnotować, że w Polsce kolekcjonerską edycję Resident Evil Village można nabyć za 1249 złotych. Poza omawianą mapą znajdziemy w niej także steelbook, figurkę Chrisa Redfielda (jest to jedna z postaci mocno związanych z serią RE) oraz 64-stronicowy art book w twardej oprawie. Wydanie oferuje również dostęp do DLC Trauma Pack.

Resident Evil Village zadebiutuje 7 maja tego roku na komputerach oraz konsolach obecnej i poprzedniej generacji (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S).

  1. Resident Evil Village – strona oficjalna