Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2020, 11:27

autor: Adrian Werner

Overwatch 2 - premiera może nastąpić dopiero pod koniec 2021 roku

Nowy artbook może sugerować, że na Overwatch 2 jeszcze sporo poczekamy. Wiele wskazuje na to, że gra ukaże się dopiero pod koniec przyszłego oku.

W sieci pojawiły się doniesienia, według których premiera Overwatch 2 nastąpi najwcześniej pod koniec 2021 roku. Źródłem tych spekulacji jest strona sklepu Amazon, na której pojawiła się karta The Art of Overwatch, Volume 2, czyli artbooka z grafikami z serii.

Album ma ukazać się 15 października 2021 roku. W jego opisie możemy znaleźć informację, że zaoferuje elementy zapowiadające Overwatch 2. Niektórzy fani mają nadzieję, że chodzi o fragmenty pokazujące proces produkcji wydanej już gry, ale znacznie bardziej prawdopodobny wydaje się wariant, w którym artbook będzie jednym z elementów mających podkręcić atmosferę przed premierą sequela. W tym drugim przypadku produkcja ukazałaby się w drugiej połowie października lub później.

Warto przypomnieć, że dwa miesiące temu pojawiły się doniesienia, wedle których w Overwatch 2 mielibyśmy zagrać już w lutym przyszłego roku. Ich źródłem był fan o ksywce Metro, który ma bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o przecieki dotyczące gier Blizzarda. Zastrzegał on jednak, że może chodzić o rozpoczęcie bety, a nie premierę pełnej wersji. W komentarzu odnośnie pojawienia się artbooka wyraził nadzieję, że testy ruszą za dwa miesiące, ale zastrzegł, że opóźnienia w produkcji spowodowane pandemią koronawirusa mogły spowolnić prace i tym samym zdezaktualizować uzyskane przez niego wcześniej informacje.

Liczymy, że datę premiery poznamy w trakcie BlizzOnline, czyli wirtualnej imprezy mającej zastąpić konwent BlizzCon, która odbędzie się w dniach 19-20 lutego.

Przypomnijmy, że Overwatch 2 oficjalnie zmierza tylko na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Zdziwilibyśmy się jednak, gdyby gra nie trafiła również na Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5.

  1. Overwatch 2 – strona oficjalna gry
  2. BlizzOnline - oficjalna strona imprezy