Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 10:50

autor: Adrian Werner

Overwatch 2 - przeciek sugeruje datę premiery

W sieci pojawił się wiarygodny przeciek, według którego w Overwatch 2 zagramy w lutym przyszłego roku.

Minął już prawie rok od zapowiedzi gry Overwatch 2, czyli kontynuacji przebojowej strzelanki studia Blizzard Entertainment. Mimo to do tej pory autorzy nie ujawnili żadnej, nawet przybliżonej daty premiery. Dlatego z zainteresowaniem powitaliśmy nowe plotki na ten temat.

Według tych doniesień w Overwatch 2 zagramy w lutym przyszłego roku. Wtedy albo zadebiutuje pełna wersja gry, albo ruszą beta-testy. Ujawnienie terminu startu gry ma być jedną z atrakcji wirtualnej imprezy BlizzOnline. Źródłem tych informacji jest fan o ksywce Metro. Ma on bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o przecieki dotyczące gier Blizzarda. Wcześniej wielokrotnie publikował plotki o aktualizacjach do pierwszego Overwatch oraz o zawartości kontynuacji, które z czasem okazywały się prawdziwe.

Wkrótce po zapowiedzi gry twórcy ostrzegli, że data jej premiery najpewniej zostanie ujawniona dopiero podczas BlizzConu 2020. Ta impreza została jednak odwołana z powodu koronawirusa. Wkrótce potem poinformowano, że konwent zostanie zastąpiony przez wirtualne wydarzenie nazwane BlizzOnline, które odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2021 r.

Jeżeli Blizzard planował ujawnić datę premiery Overwatch 2 na BlizzConie 2020, to sensownym jest, że z powodu odwołania imprezy postanowiono przełożyć to ogłoszenie na BlizzOnline.

Przypomnijmy, że Overwatch 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Na razie potwierdzono tylko te platformy sprzętowe, ale zdziwilibyśmy się, gdyby gra nie trafiła również na Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5.

  1. Overwatch 2 – strona oficjalna gry
  2. BlizzOnline - oficjalna strona imprezy