Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2020, 12:27

Stardew Valley 1.5 - kolejne szczegóły. Jest szansa na premierę w 2020 roku

Dzięki wpisowi na Twitterze dewelopera Erica Barone’a poznaliśmy kilka nowych szczegółów na temat planowanej aktualizacji 1.5 do Stardew Valley. Znamy też przybliżoną datę premiery łatki na PC.

W SKRÓCIE:

  1. niedługo powinna zadebiutować łatka 1.5 do Stardew Valley;
  2. patch wprowadzi m.in. nowy typ farmy i pozwoli graczom modyfikować różne ustawienia gry, by lepiej dostosować ją do swoich oczekiwań.

Eric Barone – twórca popularnego „indyka” Stardew Valleyopublikował na Twitterze garść informacji na temat aktualizacji 1.5 do wspominanego tytułu. Otrzymamy nowy typ gospodarstwa oraz zestaw kilku zaawansowanych funkcji pozwalających na dopasowanie rozgrywki do swoich oczekiwań.

Nowym rodzajem farmy będzie tzw. Beach Farm. Miejsce to będzie oferowało dużo wolnej przestrzeni i dobre warunki do łowienia ryb oraz zbieractwa. Dodatkowo morze od czasu do czasu wyrzuci na brzeg skrzynki z mniej lub bardziej przydatnymi przedmiotami. Minusem tej lokalizacji ma być fakt, że piaszczysta gleba nie pozwoli korzystać ze zraszaczy.

Jeśli chodzi o nowe opcje, to będzie ich kilka. Gracze będą mogli wybrać sposób, w jaki produkcja skorzysta z zawartości dostępnej w tzw. Community Center (to jeden z budynków, który można znaleźć w Pelican Town), a także zdecydować, na jakie skarby natrafią w kopalniach. Otrzymamy też opcję włączenia lub wyłączenia potworów pojawiających się na farmie, która z pewnością ucieszy osoby mało zainteresowane tą częścią rozgrywki.

Patch 1.5 do Stardew Valley nie ma na razie konkretnej daty premiery, ale powinien zadebiutować niedługo – na pecetach być może jeszcze przed końcem bieżącego roku.

  1. Stardew Valley – poradnik
  2. Stardew Valley – strona oficjalna