Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2015, 11:07

autor: Luc

Deus Ex – dokumentalny film na 15-lecie serii i głosowanie na zawartość edycji kolekcjonerskiej Mankind Divided

Z okazji powoli zbliżającej się premiery Deus Ex: Mankind Divided, Square Enix przygotowało dla fanów kilka niespodzianek - możliwość głosowania na zawartość edycji kolekcjonerskiej oraz dokumentalny film, opowiadający o rozwoju marki.

W Mankind Divided ponownie wcielimy się w Adama Jensena. - Deus Ex – dokumentalny film na 15-lecie serii i głosowanie na zawartość edycji kolekcjonerskiej Mankind Divided - wiadomość - 2015-06-27
W Mankind Divided ponownie wcielimy się w Adama Jensena.

Podczas tegorocznych targów E3 nareszcie ujrzeliśmy pierwszy gameplay z nadchodzącego Deus Ex: Mankind Divided. Gra, którą zapowiedziano oficjalnie w kwietniu, ma trafić na sklepowe półki wprawdzie dopiero w pierwszej połowie 2016 roku, ale fani już teraz mogą zadecydować co znajdą w pudełku edycji kolekcjonerskiej. Square Enix – wydawca tytułu – zamieścił właśnie na oficjalnej stronie specjalną sondę, z której wybieramy trzy spośród wszystkich propozycji. Na liście znajdują się między innymi figurka Adama Jensena (protagonista w Deus Ex: Bunt Ludzkości i Deus Ex: Mankind Divided), replika karabinu używanego przez głównego bohatera, steelbook oraz śniadaniowe pudełko stylizowane na charakterystyczny Praxis Kit.

W kolekcjonerce niestety nie wszystko się zmieści - musimy wybierać. - Deus Ex – dokumentalny film na 15-lecie serii i głosowanie na zawartość edycji kolekcjonerskiej Mankind Divided - wiadomość - 2015-06-27
W kolekcjonerce niestety nie wszystko się zmieści - musimy wybierać.

Dodatkową atrakcją dla fanów uniwersum Deus Ex jest niewątpliwie świeżo wyemitowana dokumentalna seria poświęcona historii i rozwojowi marki. Podróż w czasie rozpoczyna się w roku 2000, a punkt końcowy wyznacza chwila obecna, czyli zbliżająca się premiera Mankind Divided. Film został podzielony łącznie na cztery części – póki co udostępniono jedynie pierwszą z nich, która dostępna jest wyłącznie w serwisie IGN.

Seria Deus Ex zaliczana jest do gatunku RPG akcji. Historia rozgrywa się w nieodległej, choć nieszczególnie atrakcyjnej przyszłości. Rzeczywistość pełna jest problemów, które od dawna trapiły ludzkość, ale do listy zmartwień dołączyły także wszelkie kłopoty i dylematy związane z elektronicznymi wszczepami oraz genetycznymi modyfikacjami. W centrum każdej z gier wydawanych pod egidą Deus Ex znajduje się tematyka kontroli nad społeczeństwem i etyki związanej z „zabawą w Boga”. Nie inaczej będzie w przypadku Mankind Divided – nadchodzącej, czwartej części serii, kontynuującej fabularny wątek z Deus Ex: Bunt Ludzkości. Gra zostanie wydana na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.