Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 05:50

autor: Michał Jodłowski

Deus Ex: Mankind Divided – pierwszy gameplay i demo technologiczne

W czasie panelu PC Gaming Show na tegorocznych targach E3 zademonstrowano pierwszy gameplay z Deus Ex: Mankind Divided oraz demo technologiczne silnika Dawn Engine, który napędza tę grę.

Deus Ex: Mankind Divided w skrócie:
  • Producent: Eidos Montreal/Nixxes Software (wersja na PC)
  • Wydawca: Square Enix
  • Gatunek: skradanka/FPS
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: I/II kwartał 2016 r.

Najnowsza odsłona cyberpunkowej serii Deus Ex po raz kolejny pojawiła się na tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles. Podczas PC Gaming Show, panelu tematycznego poświęconego w całości grom pecetowym, zademonstrowano krótki zapis rozgrywki z Deus Ex: Mankind Divided, a także widoczne poniżej demo technologiczne Dawn Engine, czyli silnika graficznego napędzającego rzeczoną grę. Ogromną poprawę jakości oprawy wizualnej w stosunku do Buntu Ludzkości widać gołym okiem. Niestety na gameplayu nie przedstawiono skradankowego aspektu produkcji, będącego przecież cechą szczególną tytułów spod znaku Deus Ex, a wyjątkowo zażartą wymianę ognia. Mogliśmy jednak zobaczyć jeden z nowych gadżetów Adama Jensena w akcji – ostrze wystrzeliwane z przedramienia. Poza tym nie da się nie zauważyć, że choć gra zdaje się „płynniejsza” od swojego poprzednika, to pod względem mechanicznym czerpie ona z niego całymi garściami.

Deus Ex: Mankind Divided ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że odbędzie się ona we wczesnym okresie przyszłego roku.