Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 05:04

autor: Góral

Planet Coaster: Simulation Evolved to duchowy spadkobierca RollerCoaster Tycoon

Poznaliśmy bliżej kolejną produkcję studia Frontier Developments, znanego graczom przede wszystkim z serii kosmicznych symulatorów Elite. W 2016 roku deweloper wypuści na komputery PC strategię ekonomiczną Planet Coaster: Simulation Evolved (wcześniej znaną jako Coaster Park Tycoon), będącą duchowym spadkobiercą serii RollerCoaster Tycoon.

Studio Frontier Developments, znane komputerowym graczom przede wszystkim z serii kosmicznych symulatorów Elite, zapowiedziało swój kolejny projekt - Planet Coaster: Simulation Evolved. Będzie to strategia ekonomiczna w stylu RollerCoaster Tycoon, pozwalająca na stworzenie wymarzonego parku rozrywki. Szczegółów na razie nie zdradzono, ale wiemy już, że tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych w 2016 roku. Powyżej natomiast obejrzycie pierwszy zwiastun, dający przedsmak tego, co czekać będzie nas w tej produkcji. Na koniec przytoczę jeszcze słowa Davida Brabena, szefa Frontier Developments, który stwierdził, że:

„Planet Coaster to kolejna gra, którą chcieliśmy stworzyć od bardzo dawna. Będzie odrodzeniem wielkiego gatunku.”

Warto jeszcze wspomnieć, że studio Frontier Developments ma spore doświadczenie w produkowaniu tego typu tytułów. Na koncie dewelopera znajduje się bowiem Thrillville, Coaster Crazy czy też samo RollerCoaster Tycoon 3. Można więc powiedzieć, że są to specjaliści od rollercoasterów.

Planet Coaster: Simulation Evolved to duchowy spadkobierca RollerCoaster Tycoon - ilustracja #1