Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2011, 13:45

autor: Ender

Deus Ex: Bunt Ludzkości – deweloperzy o pecetowej wersji tytułu

Deweloperzy pecetowej konwersji Deus Ex: Bunt Ludzkości, tłumaczą czemu właśnie to ją można uznać za najlepszą edycje gry oraz na jakie zmiany wobec konsolowych wersji tytułu mogą liczyć gracze.

W wywiadzie dla serwisu GameSpy, Julien Bouvrais i Jurjen Katsman, przedstawiciele Eidos Montreal oraz studia Nixxes Software, któremu zlecono opracowanie pecetowej wersji Deus Ex: Bunt Ludzkości, tłumaczą czemu właśnie to ją można uznać za najlepszą edycje gry oraz na jakie zmiany wobec konsolowych wersji tytułu mogą liczyć gracze.

Deus Ex: Bunt Ludzkości – deweloperzy o pecetowej wersji tytułu - ilustracja #1

Według Bouvrais`a Eidos nie był w stanie samodzielnie przygotować pecetowej wersji tytułu ponieważ zespół pracujący nad grą nie był w stanie zajmować się naraz aż trzema platformami sprzętowymi. Wersja pecetowa była wyjątkowo ważna dla producenta, dlatego też postanowił skorzystać z pomocy holenderskiego Nixxes Software, z którym współpracował już wcześniej przy okazji innych projektów.

Praca z zewnętrznym studiem, które miało ogromne doświadczenie z PC, z którym Edios współpracował do lat miało duży sens. Nixxes świetnie znało nasz silnik, a jego pracownicy byli fanami serii Deus Ex. (…) Jestem przekonany, że podjęliśmy dobrą decyzje i zagwarantowaliśmy w ten sposób wysoką jakość finalnej wersji gry.”

Katsman zapewnił, że nie zawiedzie fanów cyklu , a opracowywana przez jego firmę pecetowa wersja gry, będzie sprawiała wrażenie stworzonej z myślą o tej platformie. Według jego zapowiedzi, tytuł ma obsługiwać wysokie rozdzielczości, wspierać obraz w 3D, być w pełni kompatybilny z DirectX 11 oraz współpracować z technologią EyeFinity, pozwalająca na równoczesne wyświetlanie obrazu na kilku monitorach. Równie ważnymi są zmiany w interfejsie, który zostanie kompletnie przemodelowany tak by nie był uciążliwy dla graczy posługujących się standardowym zestawem - myszka plus klawiatura. Podsumowując swój wywód, Katsman bezpardonowo stwierdza, że pecetowy Deus Ex będzie najlepszą edycją gry.

Oczywiście w Nixxes nie jesteśmy w pełni obiektywni, ale wersja pecetowa to właśnie ta, w którą powinieneś zagrać. Głębia oferowana przez obraz 3D lub EyeFinity, dodatkowe efekty graficzne i wyższe rozdzielczości oraz płynniejsze działanie gry, sprawiają że jej oprawa stoi na znacznie wyższym poziomie. Szybkość i dokładność oferowana przez myszkę i klawiaturę jest nieporównywalna z tą jaką daje gamepad. Tak więc, przynajmniej dla mnie, wybór jest prosty.

Deus Ex: Bunt Ludzkości – deweloperzy o pecetowej wersji tytułu - ilustracja #2

Polską premierę Deus Ex: Bunt Ludzkości zaplanowano na 26 sierpnia tego roku, dystrybutorem gry w kraju jest Cenega, sugerowana cena detaliczna pecetowej wersji tytułu to 139,99 zł.