Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2019, 15:45

Detroit: Become Human na PC - dokładna data premiery i zapowiedź dema

Studio Quantic Dream poinformowało, że Detroit: Become Human ukaże się na PC 12 grudnia 2019 roku. Tego samego dnia na komputerach pojawi się również demo produkcji, oferujące scenę otwarcia.

Od kilku miesięcy posiadacze komputerów osobistych mogą cieszyć się dwiema filmowymi przygodówkami od francuskiego studia Quantic Dream Davida Cage'a, które początkowo były dostępne jedynie na konsolach marki PlayStation. Mowa tu Heavy Rain oraz Beyond: Two Souls. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tej jesieni swoją premierę będzie miała również trzecia – ubiegłoroczny hit Detroit: Become Human. Przedstawiciele paryżan ogłosili, że tytuł ukaże się na komputerach osobistych 12 grudnia 2019 roku. Przypominamy, że będzie on dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi) wyłącznie na platformie Epic Games Store. Wyceniono go na niej na 139 złotych.

Cieszycie się na rychłą premierę Detroit: Become Human na PC? - Detroit: Become Human na PC - dokładna data premiery i zapowiedź dema - wiadomość - 2019-11-19
Cieszycie się na rychłą premierę Detroit: Become Human na PC?

Przy okazji tego ogłoszenia w sieci pojawił się nowy zwiastun pecetowego Detroit: Become Human w rozdzielczości 4K. Można go obejrzeć poniżej.

Według przedstawicieli Quantic Dream, wersja Detroit: Become Human ma być najbardziej kompletną, z grafiką w rozdzielczości 4K, 60 klatkami na sekundę i pełną integracją zarówno myszy oraz klawiatury, jak i kontrolerów. Cytując Davida Cage'a:

Przeniesienie gry na PC było ogromnym wyzwaniem, ponieważ chcieliśmy, aby gracze przeżyli oryginalne doświadczenie bez żadnych kompromisów. Dlatego też całkowicie przeprojektowaliśmy interfejs i opracowaliśmy nowy silnik oferujący wysoką jakość renderowania i rozdzielczość 4K. Cieszymy się, że możemy powitać nowych graczy w dystopijnym świecie Detroit i pozwolić im odkryć wizję interaktywnej opowieści według Quantic Dream.

Czytając tę wypowiedź niektóre osoby mogą zacząć się obawiać, czy na pewno ich komputery będą w stanie uruchomić Detroit: Become Human w zadowalającej jakości. Na szczęście nie będą one musiały wydawać swoich pieniędzy w ciemno. Po pierwsze, od dłuższego czasu po sieci krążą oficjalne wymagania tytułu, a po drugie, w dniu premiery pełnej wersji gry na PC pojawi się również jej demo. Nie będzie się ono specjalnie różniło od tego, które jest dostępne na konsoli PlayStation 4 i zaoferuje całą scenę otwierającą, w której jako android-negocjator Connor staramy się uratować dziewczynkę.

Detroit: Become Human okazało się sukcesem na PlayStation 4. - Detroit: Become Human na PC - dokładna data premiery i zapowiedź dema - wiadomość - 2019-11-19
Detroit: Become Human okazało się sukcesem na PlayStation 4.

Detroit: Become Human w wersji na PlayStation 4 zostało ciepło przyjęte zarówno przez krytyków, jak i graczy. Do końca września tytuł sprzedał się w przeszło 3 milionach egzemplarzy. Czy podobny sukces odniesie wydanie na PC? Przekonamy się o tym już wkrótce.

  1. Oficjalna strona studia Quantic Dream
  2. Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas
  3. Detroit Become Human - poradnik do gry