Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2014, 20:05

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Destiny – demo gry dostępne na X360, XONE, PS3 i PS4

Bungie opublikowało wersję demonstracyjną gry Destiny, która oferuje próbkę rozgrywki oraz pozwala przenieść stworzoną postać do pełnej edycji tytułu. Demo pojawiło się na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych, a więc Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Bungie już rozpoczęło prace nad drugą odsłoną serii

Od premiery Destiny minęły już dwa miesiące. Mimo zawodu jakie wywołało dzieło Bungie wśród niektórych graczy oraz recenzentów, tytuł wciąż posiada dużą i aktywną bazę fanów. Jeżeli wierzyć danym opublikowanym przez deweloperów, codziennie z serwerami produkcji łączą się ponad 3 miliony osób. W tej chwili oczekują one na pierwszy duży zestaw DLC, który zatytułowany został The Dark Below i zadebiutuje 9 grudnia 2014 roku. Dlatego też pewnie Bungie uznało, że warto zwrócić się w stronę graczy, którzy dotychczas nie byli zainteresowani produkcją. Pomóc ma w tym jej wersja demonstracyjna, która opublikowana została na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych, a więc Xboksie 360, Xboksie One oraz PlayStation 3 i PlayStation 4.

Demo Destiny oferuje próbkę rozgrywki single oraz multiplayer, pozwalając równocześnie importować do pełnej edycji tytułu stworzoną postać. Naszego bohatera z dema możemy przenieść także pomiędzy konsolami PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Next-genowa wersja dema zajmuje około 20GB na dysku twardym i umożliwia upgrade do pełnej wersji z poziomu menu. Demo na Xboksie 360 i PlayStation 3 waży około 6GB, ale nie wspiera zewnętrznych dysków twardych, obsługiwanych przez 360-tkę. W przypadku poprzedniej generacji konsol gracze nie będą mogli też odblokować pełnej wersji z poziomu gry.

Destiny to długo oczekiwana sieciowa gra FPS, która zadebiutowała w sklepach 9 września tego roku. Producentem tytułu jest amerykańskie studio Bungie. Jest ono świetnie znane dzięki przebojowej serii Halo. W krótkim czasie Destiny pobiło szereg rekordów sprzedaży i przyniosło deweloperowi oraz wydawcy zawrotne przychody w wysokości ponad pół miliarda dolarów. Gra od początku była planowana jako pierwsza odsłona nowego cyklu, który będzie kontynuowany przez najbliższe lata.

  1. Recenzja gry Destiny - Co jest nie halo w nowej grze twórców Halo?
  2. Kompendium wiedzy o Destiny
  3. Poradnik do gry Destiny
  4. Oficjalna strona internetowa Destiny