Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 11:48

Denuvo źródłem niedzielnych problemów z uruchamianiem gier

Niedziela była dniem, w którym wielu graczy napotkało problemy ze swoimi grami. Okazuje się, że ich źródłem były serwery Denuvo.

W SKRÓCIE:
  • W niedzielę wielu graczy miało problemy z uruchomieniem swoich gier.
  • Okazało się, że źródłem problemów były serwery Denuvo.
  • Firma najprawdopodobniej nie zauważyła wygaśnięcia domeny, z której korzystała.

Miniona niedziela okazała się problematycznym dniem dla części graczy. Wiele osób nie było bowiem w stanie uruchomić swoich gier. Sieć szybko zalały informacje, że nie tyczy się to jedynie jednego lub kilku wybranych tytułów. Problemy te dotknęły zarówno nowe produkcje, takie jak Marvel's Guardians of the Galaxy, jak i starsze pozycje, spośród których wymienić można serię Tomb Raider, Wolfenstein: Youngblood, Planet Zoo, Mortal Kombat 11 czy Total War: Warhammer.

Pojawiające się przy okazji powiadomienie o niemożliwości połączenia się z serwerami sprawiło, że wielu graczy zaczęło podejrzewać, iż błąd leży po stronie Denuvo. Jeden z użytkowników Twittera opublikował również zrzut ekranu, który sugerował, że firma nie zauważyła wygaśnięcia domeny obsługującej narzędzia DRM. Na odpowiedź ze strony zespołu odpowiedzialnego za zabezpieczenia na szczęście nie trzeba było długo czekać.

Denuvo źródłem niedzielnych problemów z uruchamianiem gier - ilustracja #1
Źródło: Twitter

W poniedziałek Denuvo udostępniło serwisowi PC Gamer oświadczenie, w którym przyznało, że źródłem kłopotów były problemy z domeną. Sytuacja została opanowana i gracze nie powinni już doświadczać więcej podobnych sytuacji. Firma ma również wprowadzić odpowiednie zabezpieczenia, które zapobiegną tego typu wydarzeniom w przyszłości.

Problem został więc względnie szybko rozwiązany. Denuvo nie cieszy się jednak dużą popularnością wśród graczy, a tego typu sytuacje sprawiają, że reputacja firmy podupada jeszcze bardziej. Pozostaje mieć nadzieję, że takie błędy nie będą powtarzane w przyszłości.