Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2021, 12:20

autor: Ignacy Kruk

Black Adam jest wyjątkowy - twórca chwali pierwszą wersję filmu z Dwayne'em Johnsonem

Zdjęcia do Black Adama zostały zakończone. Mimo że film z The Rockiem czeka jeszcze żmudny proces postprodukcji, nawet wstępna, pozbawiona efektów specjalnych wersja wygląda wyjątkowo dobrze. A przynajmniej tak twierdzi producent filmu.

Wstępne, reżyserskie wersje filmów rzadko kiedy są czymś więcej niż przydługim zlepkiem surowego materiału nakręconego na potrzeby dalszej produkcji. Na ogół brakuje tam spójności, efektów specjalnych i innych fundamentalnych dla odbioru dzieła elementów. Wszystko to powoduje, że reżyserskie wersje są fragmentem procesu produkcji, który twórcy niechętnie pokazują szerszej publiczności.

Zdarzają się jednak przypadki, kiedy już pierwsza próbka prezentuje się zaskakująco dobrze. Tak też ma być w przypadku nadchodzącego filmu Black Adam z Dwayne’em „The Rockiem” Johnsonem w roli głównej. W ostatnim wywiadzie dla serwisu Collider producent filmu Hiram Garcia wyjaśnia, dlaczego w tym przypadku wersja reżyserska utwierdziła go w przekonaniu co do kierunku, w jakim zmierza blockbuster od DC:

Wprawdzie film nie ma jeszcze żadnych efektów specjalnych – dopiero co skończyliśmy nagrywać materiał – ale za każdym razem, kiedy produkcja jest tak dobra w swojej surowej wersji, czyni nas to zdecydowanie pewniejszymi naszej pracy. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, jak [Black Adam – dop. red.] wygląda już teraz. Jaume [Jaume Collet-Serra, reżyser filmu – dop. red.] wykonał naprawdę doskonałą robotę, a DJ [Dwayne Johnson – dop. red.] jest jakby urodzony właśnie do tej roli.[...] Świetnie mi się pracowało nad tym filmem. To w ogóle niesamowite, by tworzyć coś tej skali, coś opowiadającego o postaci, która będzie miała tak duży wpływ na uniwersum DC. To było naprawdę wspaniałe doświadczenie i myślę, że [Black Adam – dop. red.] naprawdę przypadnie Wam do gustu.

O ile można sugerować się tą wczesną opinią z pierwszej ręki, wiele wskazuje na to, że Black Adam w wykonaniu The Rocka będzie ważną produkcją dla uniwersum i fanów DC. Czy tak będzie w istocie? Dowiemy się 27 lipca 2022 roku, kiedy odbędzie się premiera filmu.