Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2021, 12:30

Z Fortnite usunięto emotkę Travisa Scotta z powodu tragedii na festiwalu

Po zeszłotygodniowej tragedii firmy Epic Games i Sony dystansują się od Travisa Scotta. Z Fortnite usunięto emotkę z tańcem tego artysty, a z kanału PlayStation zniknął film z udziałem rapera promujący PS5.

Studio Epic Games zdecydowało się usunąć z Fortnite emotkę „Out West” z tańcem rapera Travisa Scotta. Nie podano powodów tej decyzji, ale na pewno chodzi o tragedię, do której doszło w zeszłym tygodniu na festiwalu Astroworld. Gdy artysta wszedł na scenę, tłum zaczął pędzić w jego kierunku, w wyniku czego życie straciło osiem osób, dwadzieścia pięć wylądowało w szpitalu, a ponad 300 doznało drobnych obrażeń. Szybko pojawiły się oskarżenia, że Scott zachęcał do niebezpiecznych zachowań i zbyt późno przerwał występ.

Epic Games zareagowało gwałtownie, usuwając całą dzienną sekcje emotek w wirtualnym sklepiku. Gracze są przekonani, że powodem jest fakt, iż w najnowszym zestawie miała znaleźć się ta z tańcem Travisa Scotta, mająca uczcić koniec festiwalu Astroworld.

Raper jest jednym z artystów najbardziej kojarzonych z Fortnite. W zeszłym roku w grze zorganizowano jego wirtualny koncert, a widownia tego wydarzenia na żywo przekroczyła 12,3 mln osób. Zapis występu na portalu YouTube obejrzano ponad 172 mln razy. Przy okazji Epic Games wypuściło również dwie skórki związane z tym eventem, dodatkowe obiekty kosmetyczne oraz usuniętą już emotkę Out West. Na razie nie wiadomo, czy deweloperzy skasują również pozostałe elementy związane z Travisem Scottem.

Nie tylko twórcy Fortnite próbują się zdystansować od tego artysty. W zeszłym roku firma Sony zatrudniła Travisa Scotta do promowania PlayStation 5. Japoński koncern usunął właśnie z YouTube powstały z tej okazji filmik. Jego mirror pozostał jednak na koncie Twitter rapera. Na jego kanale YT wciąż można też znaleźć inne materiały z tej współpracy.

  1. Fortnite – poradnik do gry
  2. Strona internetowa marki Fortnite