Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2004, 07:12

Demo Immortal Cities: Children of the Nile już w najbliższy piątek

Gra Immortal Cities: Children of the Nile jest już od kilku dni dostępna w Stanach Zjednoczonych, ale nie oznacza to, że tak samo jest w Europie. Według ostatnich zapewnień koncernu SEGA Europe, na Starym Kontynencie program pojawi się dopiero pod koniec stycznia. Co zatem robić przez ponad dwa miesiące? Można np. zagrać w demo, które producenci gry obiecują opublikować już w najbliższy piątek.

Gra Immortal Cities: Children of the Nile jest już od kilku dni dostępna w Stanach Zjednoczonych, ale nie oznacza to, że tak samo jest w Europie. Według ostatnich zapewnień koncernu SEGA Europe, na Starym Kontynencie program pojawi się dopiero pod koniec stycznia. Co zatem robić przez ponad dwa miesiące? Można np. zagrać w demo, które producenci gry obiecują opublikować już w najbliższy piątek. Demo pojawi się na łamach oficjalnej strony gry i według zapewnień firmy Tilted Mill Entertainment nie będzie ono zajmować więcej jak 200 MB.

Akcja gry przenosi nas do starożytnego Egiptu, gdzie mamy okazję stać się Faraonem. Cel naszej działalności jest jasny jak słońce – rozwijać swoje państwo i dbać o swój lud, by w końcu zapisać się w historii jako najpotężniejszy władca Egiptu. Wiąże się to ze wznoszeniem wspaniałych miast zamieszkiwanych przez setki wirtualnych poddanych dzień po dniu wykonujących swoją pracę, komunikujących się między sobą oraz posiadających własne potrzeby, kierowaniem armią i marynarką wojenną, odkrywaniem najdalszych zakątków antycznego świata, także wznoszeniem wspaniałych, monumentalnych budowli będących dowodami świetności państwa (w tym i własnej piramidy).

Cała nasza przygoda rozpoczyna się około pięciotysięcznego roku przed naszą erą, na brzegu Nilu, na którym osiedliło się kilku prymitywnych ludzi, trudniących się rybołówstwem i łapaniem ptactwa. Dzięki naszym staraniom mogą oni skończyć z koczowniczym trybem życia i zająć się uprawą roli, czy wytwarzaniem przedmiotów, i tak dalej, by w końcu wyewoluować w rozwinięte społeczeństwo z własnym rządem, systemem podatkowym, systemem magazynowania żywności, kopalniami, kamieniołomami i innymi elementami niezbędnymi do funkcjonowania ówczesnych krajów.

Więcej informacji na temat Immortal Cities: Children of the Nile znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier lub na łamach oficjalnej strony.