Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2012, 10:43

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Demo gry Botanicula dostępne przez przeglądarkę internetową

Twórcy gry przygodowej Botanicula umożliwili zapoznanie się z demem swojej produkcji. Demo nie wymaga ściągania i instalowania, ponieważ działa bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Wielbiciele przygodówek, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z grą Botanicula, na pewno ucieszą się z wiadomości, że jej twórcy (czeskie studio Amanita Design) umożliwili zaznajomienie się z demem swojej najnowszej produkcji. Wersję demonstracyjną tego tytułu, zawierającą jego początkowe etapy, można znaleźć na tej stronie. Do rozpoczęcia rozgrywki nie jest konieczne ani ściąganie plików, ani dokonywanie instalacji, gdyż całość działa poprzez popularne przeglądarki stron www.

W trakcie zabawy należy wykazać się spostrzegawczością i zmysłem obserwacji. Te cechy pomagają w umiejętnym wykorzystywaniu środowiska gry i rozwiązywaniu zagadek, dzięki czemu możliwe jest przejście do następnego poziomu.

Botanicula jest grą przygodową typu point and click, której akcja toczy się w baśniowym świecie roślin. Główni bohaterowie produkcji, pięć istot zamieszkujących zaatakowane przez pasożyty drzewo, wyruszają na wyprawę, mającą na celu ochronę ostatniego nasiona rośliny będącej ich domem. Zadaniem gracza jest wspieranie grupy, m.in. poprzez rozwiązywanie zagadek. Tytuł, stworzony przez czeskie studio Amanita Design, (odpowiedzialne m.in. za gry Samorost i Machinarium), został bardzo dobrze przyjęty przez graczy i media branżowe – średnia ocen tej produkcji to 81/1000. W Polce wydaniem gry zajęła się firma CD-Projekt.