Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2012, 11:32

autor: Hed

MechWarrior Online – wymagania sprzętowe i informacje o becie

Twórcy MechWarrior Online ujawnili wymagania sprzętowe gry i wyjaśnili, kiedy możemy spodziewać się kolejnych etapów bety. Wkrótce do zamkniętych testów zostaną zaproszone nowe osoby. Większa grupa chętnych dołączy do zabawy dopiero w sierpniu.

MechWarrior Online – wymagania sprzętowe i informacje o becie - ilustracja #1
Gigantyczne mechy powracają – MechWarrior Online.

Studio Piranha Games ujawniło wymagania sprzętowe MechWarrior Online i przybliżyło plany odnośnie rozwoju gry. Deweloper poinformował, że osiągnie fazę pierwszej zamkniętej bety w nadchodzących dniach (wraz z rozesłaniem do graczy łącznie 10 000 zaproszeń). Jutro poznamy szczegóły tak zwanego „programu założycielskiego”, którego członkowie otrzymają gwarantowany dostęp do kolejnego etapu testów, zaplanowanego na początek sierpnia. Będą mogli skorzystać z niego także gracze z Europy.

Zamknięte testy MechWarrior Online trwają od jakiegoś czasu, ale do tej pory były kierowane do wąskiego grona fanów. Z czasem Piranha Games zaprosi do nich kolejne osoby. Grupa graczy, która wykupi pakiet Founder’s Program dołączy do zabawy 7 sierpnia w drugim etapie zamkniętej bety. „Program założycielski” ma oferować też różne specjalne dodatki, np. unikatowego Mecha. Data przejścia w otwartą betę jest nieznana – wiemy jedynie, że nastąpi to tego lata.

W kwestii wymagań sprzętowych szef Piranha Games napisał, że przedstawiona poniżej konfiguracja minimalna pozwala na grę właściwie tylko w najniższych ustawieniach. Do cieszenia się lepszą grafiką i wydajnością potrzebny będzie procesor czterordzeniowy. Autorzy zdają sobie sprawę, że nie wszyscy gracze dysponują takim sprzętem i przykładają starań do tego, aby MechWarrior Online działał nawet na wczesnych wersjach Core 2 Quad.

Wymagania minimalne:

 1. Procesor: Core 2 Duo E6750 2,66 GHz lub Athlon II X2 245e
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 8800GT lub Radeon HD 5600/5700
 4. Dysk twardy: 4 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista 32-bit (DX9)

Wymagania rekomendowane:

 1. Procesor: Core i3-2500 lub Athlon II X4 650
 2. Pamięć: 8 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 285 lub Radeon HD 5830
 4. Dysk twardy: 4 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 SP-1 64-Bit (DX9)

MechWarrior Online to gra akcji free-to-play o bitwach wielkich mechów. Produkcja rozgrywająca się w uniwersum Battletech ma połączyć symulacyjne aspekty serii ze zręcznościową rozgrywką i widowiskową oprawą. Według zapewnień twórców, nowy MechWarrior będzie cechował się nieinwazyjnym i przyjaznym dla gracza systemem mikropłatności. Warto przypomnieć, że w tym roku dostaniemy też przeglądarkową grę o mechach - MechWarrior Tactics.

 1. Oficjalna strona MechWarrior Online