Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2020, 09:26

Debiut The Outer Worlds na Steam to umiarkowany sukces

Na Steamie wczoraj ukazała się gra The Outer Worlds, czyli jeden z najlepszych RPG-ów ubiegłego roku. Na razie produkcja spotyka się z w miarę ciepłym przyjęciem, choć szału nie ma.

Wczoraj na Steamie ukazała gra The Outer Worlds, czyli RPG studia Obsidian Entertainment. Gra miała premierę już w 2019 roku, ale wersja pecetowa przez dwanaście miesięcy była dostępna tylko w Epic Games Store oraz Microsoft Store. Teraz umowa na wyłączność dobiegła końca (choć tak naprawdę był to bardziej kontrakt zabraniający wydania tytuły tylko na Steamie) i produkcja mogła wreszcie trafić na platformę firmy Valve. Równolegle tytuł ukazał się również w GOG.com.

Debiut na Steamie na razie można opisać jako umiarkowany sukces. Wśród wystawionych grze ocen użytkowników 78% jest pozytywnych. Rekord aktywności pierwszego dnia wyniósł 7159 osób bawiących się jednocześnie. Z wnioskami warto jednak wstrzymać się do przyszłego tygodnia, gdyż większość produkcji najlepsze wyniki osiąga w niedziele.

Z okazji premiery na Steamie zorganizowano promocję, w ramach której cena została obniżona o 50% i wynosi obecnie 129,95 zł (na GOG.com jest to 129,99 zł). Oferta dostępna będzie tylko do 6 listopada. Po upływie tego terminu za grę zapłacimy 259,90 zł.

Równolegle uruchomiono 35-procentową obniżkę ceny zestawu The Outer Worlds: Non-Mandatory Corporate-Sponsored Bundle, który zawiera grę, przepustkę na dodatki oraz soundtrack. Za tę paczkę w promocji zapłacimy 244,77 zł.

Warto wspomnieć, że umowa na roczną wyłączność objęła tradycyjnie tylko podstawową wersję gry. Dlatego wraz z premierą The Outer Worlds na Steamie udostępniono również pierwszy dodatek, czyli Peril on Gorgon. Drugie rozszerzenie powinno zadebiutować równocześnie na wszystkich platformach.

Przypomnijmy, że gra The Outer Worlds zadebiutowała 25 października 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, a w czerwcu tego roku trafiła również na konsolę Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry
  2. The Outer Worlds - poradnik do gry
  3. Recenzja gry The Outer Worlds – RPG roku? Tak, ale 2012
  4. Wszystko o The Outer Worlds - data premiery, DLC