Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2019, 11:40

autor: Adrian Werner

The Outer Worlds - autorzy o długości gry

Studio Obsidian Entertainment zdradziło informacje na temat długości kampanii w The Outer Worlds, czyli pierwszoosobowej grze RPG przypominającej Fallout: New Vegas, która ma się ukazać w tym roku.

Gra nie będzie jednym z tych olbrzymich RPG-ów, które starczają na kilkaset godzin. - The Outer Worlds - autorzy o długości gry - wiadomość - 2019-02-10
Gra nie będzie jednym z tych olbrzymich RPG-ów, które starczają na kilkaset godzin.
THE OUTER WORLDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Obsidian Entertainment
  2. Wydawca: Private Division
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r.

Cały czas docierają do nas świeże konkrety odnośnie The Outer Worlds, czyli RPG studia Obsidian Entertainment. Teraz dowiedzieliśmy się trochę nowego na temat planowanej długości gry.

W wywiadzie dla magazynu Game Informer deweloperzy zdradzili, że przejście The Outer Worlds powinno zająć od 15 do 40 godzin, zależnie od tego, jaki styl rozgrywki wybierzemy. Osoby preferujące podejście skradankowe spędzą z grą więcej czasu niż gracze stawiający na otwarte konfrontacje. W sumie tytuł ma być trochę mniejszy niż debiutancka produkcja zespołu, czyli Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords.

Oczywiście, produkcja zaoferuje wiele misji pobocznych, które będą mogły solidnie wydłużyć rozgrywkę. W sumie jednak The Outer Worlds ma być średniej wielkości produkcją i autorzy ostrzegają, żeby nie spodziewać się wielkiego RPG-a na setki godzin.

Podczas projektowania gry deweloperzy uznali, że zamiast tworzyć gigantyczny świat, na co i tak nie mieli za bardzo budżetu, lepiej będzie skoncentrować się na mniejszej, ale bardziej dopracowanej produkcji. Twórcy chcą, aby kampanię dało się przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia.

Przypomnijmy, że The Outer Worlds zmierza na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie podano dokładnej daty premiery, ale twórcy zapewniają, że nastąpi ona w tym roku. Warto na koniec wspomnieć, że kilka dni temu pisaliśmy o sporym zestawie nowych konkretów odnośnie projektu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Outer Worlds to najlepszy Fallout: New Vegas 2, na jakiego możecie liczyć
  3. Wszystko o The Outer Worlds (data premiery, gameplay)