Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2023, 09:00

autor: Adrian Werner

Premiera The Outer Worlds: SCE - ulepszonej wersji RPG-a z 2019 roku, która zirytowała graczy

Za kilka godzin zadebiutuje The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition. Graczom na Steamie mocno nie spodobało sie to, że posiadacze pierwowzoru będą musieli zapłacić za dostęp do ulepszeń z nowego wydania.

Źródło fot. Private Division
i

Dzisiaj ukaże się The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition, czyli odświeżona wersja popularnego RPG-a studia Obsidian Entertainment.

  1. Gra zadebiutuje dziś na PC oraz konsolach Xbox Series X, Xbox Series S i PlayStation 5.
  2. Produkcja zostanie odblokowana w cyfrowych sklepach o godzinie 17:00 czasu polskiego.
  3. Wersję PC będzie można kupić na Steamie oraz w serwisach Epic Games Store i GOG.com.
  4. Produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Spacer's Choice Edition ma zaoferować ulepszone oświetlenie oraz ostrzejsze tekstury. Otrzymamy także dodatkowe animacje oraz poprawioną wydajność. Sporą atrakcją powinien okazać się podwyższony maksymalny limit poziomu rozwoju postaci.

Warto dodać, że w skład edycji wejdzie podstawowa wersja gry i wszystkie dodatki, czyli Peril on Gorgon oraz Murder on Eridanos.

Graczom nie podoba się, że będą musieli dopłacić

Niestety poprawiona wersja gry nie zostanie udostępniona za darmo. Aby cieszyć się tymi ulepszeniami, aktualni posiadacze The Outer Worlds będą musieli dopłacić ok. 38 złotych. Graczom wyraźnie nie przypadło to do gustu, co widać po recenzjach pierwowzoru na Steamie. Licząc wszystkie od dnia premiery, 84% chwali tę produkcję. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę tylko te z ostatnich 30 dni, to raptem 56% jest pozytywnych.

Premiera The Outer Worlds: SCE - ulepszonej wersji RPG-a z 2019 roku, która zirytowała graczy - ilustracja #1
Karta oryginalnego The Outer Worlds na Steamie zaczęła być zalewana negatywnymi recenzjami od 27 lutego, czyli od momentu zapowiedzi nowej edycji i ogłoszenia, że ulepszenia oferowane przez Spacer's Choice Edition będą płatne. Źródło fot. Steam.

Przypomnijmy, że pierwsze wcielenie The Outer Worlds ukazało się w październiku 2019 roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Z kolei w 2020 r. gra doczekała się konwersji na Nintendo Switch. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, uzyskując średnią ocen na poziomie 83% w serwisie OpenCritic. Bardziej surowy był nasz redaktor, który wystawił tytułowi notę 7.0/10.

  1. Recenzja gry The Outer Worlds – RPG roku? Tak, ale 2012
  2. The Outer Worlds – poradnik do gry
  3. The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition na Steamie

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!