Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2020, 21:00

autor: Entelarmer

Death Stranding na PC wykorzysta zabezpieczenia Denuvo

Pecetowe Death Stranding trafiło do przedsprzedaży na Steamie. Jak zdradza platforma firmy Valve, nowa gra Hideo Kojimy trafi na PC wraz z zabezpieczeniem antypirackim Denuvo.

Po dzisiejszym ogłoszeniu wiemy już, kiedy Death Stranding pojawi się na Steamie. Strona tytułu na platformie Valve zdradziła też, że ostatnie dzieło Hideo Kojimy ukaże się na komputerach osobistych z Denuvo. Tym samym jest to druga tegoroczna produkcja z kategorii AAA, która skorzysta z tego rozwiązania. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że to zabezpieczenie antypirackie DRM trafi też do pecetowego wydania Resident Evil 3.

Death Stranding trafi na PC w przyszłym kwartale. - Death Stranding na PC wykorzysta zabezpieczenia Denuvo - wiadomość - 2020-03-03
Death Stranding trafi na PC w przyszłym kwartale.

Denuvo od dawna jest tematem znacznych kontrowersji, jak zresztą praktycznie każde zabezpieczenia antypirackie stosowane przez wydawców gier. Twórcy nie przejmują się specjalnie uwagami na temat ich nietrwałości, stawiając sobie za cel ochronę premierowej sprzedaży produkcji. Bardziej problematyczne są zarzuty dotyczące wpływu Denuvo na wydajność gier. Na szczęście wielu wydawców decyduje się na usunięcie zabezpieczenia jakiś czas po premierze, jak miało to miejsce choćby w przypadku Resident Evil VII: Biohazard. Jeśli jednak nie chcecie czekać lub nie przejmujecie się kwestią DRM-ów, Death Stranding będziecie mogli sprawdzić na PC 2 czerwca.