Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2020, 17:29

Poznaliśmy datę premiery Death Stranding na PC

Wydawca Death Stranding na PC – 505 Games – ogłosił datę premiery produkcji. Najnowsze dzieło Hideo Kojimy trafi na Steama i Epic Games Store 2 czerwca tego roku.

Death Stranding za trzy miesiące trafi na PC. - Poznaliśmy datę premiery Death Stranding na PC - wiadomość - 2020-03-03
Death Stranding za trzy miesiące trafi na PC.

Już w październiku ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Death Stranding trafi na PC. Dziś poznaliśmy dokładną datę premiery. Wydawca produkcji – 505 Games – ogłosił, że najnowsze dzieło Hideo Kojimy zadebiutuje na komputerach osobistych 2 czerwca tego roku. Tytuł będzie można nabyć za pośrednictwem Steama oraz Epic Games Store. Z tej okazji zaprezentowany został także trailer, którzy możecie obejrzeć poniżej.

Death Stranding w wydaniu na komputery osobiste wprowadzi parę nowości w stosunku do wersji z PS4. Tyczy się to głównie warstwy technicznej. Tytuł otrzyma bowiem wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych (o rozdzielczości 21:9) oraz zwiększy liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Oprócz tego w produkcji znajdzie się zawartość inspirowana kultową serią Half-Life, w tym Rękawice Grawitacyjne z Half-Life: Alyx, okulary Gordona Freemana czy widoczne na screenach zawór z tyłu głowy i charakterystyczna czapka.

Poznaliśmy datę premiery Death Stranding na PC - ilustracja #2
Poznaliśmy datę premiery Death Stranding na PC - ilustracja #3

Warto wspomnieć, że Death Stranding to przygodowa gra akcji, opracowana przez Kojima Productions. Przenosi nas ona do przyszłości, w której świat został praktycznie całkowicie zniszczony przez serię wybuchów. Ich konsekwencją są tytułowe, nadprzyrodzone zjawiska. Produkcja w pierwszej kolejności zadebiutowała 8 listopada 2019 roku na konsoli PlayStation 4. Tytuł spotkał się z ciepłym odbiorem – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 82%, a nasz recenzent przyznał jej 9/10 punktów.

  1. Kojima Productions – oficjalna strona
  2. Death Stranding - poradnik do gry
  3. Kompendium Death Stranding