Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2015, 10:18

autor: Entelarmer

Dead Island: Definitive Edition w drodze?

Użytkownik lifelower opublikował w serwisie Twitter informacje ze strony afrykańskiego sprzedawcy detalicznego o Dead Island: Definitive Edition. Premiera tej reedycji ma nastąpić 13 listopada tego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Część graczy zareagowała dość gwałtownie na przesunięcie premiery Dead Island 2. - Dead Island: Definitive Edition w drodze? - wiadomość - 2015-07-22
Część graczy zareagowała dość gwałtownie na przesunięcie premiery Dead Island 2.

Wygląda na to, że doczekamy się remastera Dead Island – udanej gry akcji z elementami survival horroru od polskiego studia Techland – na PC i konsole nowej generacji. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez użytkownika lifelower w serwisie Twitter, który zamieścił zrzut ekranu ze strony loot.co.za, afrykańskiego sprzedawcy detalicznego, z wpisem o Dead Island: Definitive Edition. Według zawartych w nim informacji edycja ta ma ukazać się 13 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One i kosztować w przeliczeniu ok. 142 złote (PC) oraz ok. 163 złote (konsole). Niestety, jak zwykle w takich przypadkach, strona nie podaje żadnych szczegółów na temat gry i zawartych w niej zmian, choć w związku z przesiadką na konsole nowej generacji na pewno doczekamy się poprawionej oprawy audiowizualnej. Wydawca serii – firma Deep Silver – jak dotąd nie wypowiedział się w tej sprawie.

W ostatnim roku seria Dead Island wyraźnie nie miała szczęścia. Zapowiedziany jeszcze w 2011 roku film oparty na pierwszej części serii zdążył zmienić producenta, podobnie jak Dead Island 2, które ponadto zostało przesunięte z czerwca 2015 roku na 2016 rok (Deep Silver nie podało konkretnej daty lub okresu). W tym kontekście wydanie udanej części pierwszej (być może z uwzględnionym Dead Island Riptide) w nowym, ładniejszym opakowaniu wydaje się być lekko nie na miejscu, choć nie powinno dziwić w świetle niedawnych usprawiedliwień firmy Sony Worldwide Studios odnośnie wydawania licznych „edycji definitywnych” gier z PlayStation 3 na PlayStation 4.

Dead Island to popularna seria gier akcji z zombie w roli głównej, rozpoczęta przez polski Techland w 2011 roku, kiedy to ukazała się pierwsza odsłona cyklu. Jeszcze przed premierą produkcja wzbudziła spore zainteresowanie i została ciepło przyjęta przez recenzentów. Nieco mniej entuzjastycznie przyjęto wydane w 2013 roku Dead Island Riptide, krytykowane za brak znaczących nowości w rozgrywce w stosunku do poprzedniczki. Oprócz tego seria doczekała się też spin-offu w postaci Escape Dead Island, zaś na 2016 roku zapowiedziano Dead Island 2 (nad którym nie pracuje Techland) oraz Dead Island: Epidemic.